Вівторок, 07 липня 2020
. 18 oC ясно

EUR 30.05/30.80 USD 26.80/27.20
ukenru

Полiтика

Екстрена прес-конференція (Відео)

Резонанс чималих масштабів сьогодні у Кам’янці-Подільському викликала 57 сесія Кам’янець-Подільської міської ради.

 На початку засідання слово взяв голова Кам’янець-Подільської міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Михайло Посітко, який в терміновому порядку підняв питання «Про створення тимчасової контрольної комісії щодо законності будівництва по вул. Зарванській».

Поруч із свободівцем був присутній заступник голови фракції ВО "Свобода" у Хмельницькій облраді Юрій Смаль, який з невідомих причин вирішив взяти участь  у сесії Кам’янець-Подільської міської ради і закликав депутатів підтримати свободівську пропозицію, ніби то «аби врятувати місто від хаотичної незаконної забудови». Проте Михайло Посітко виступив із ультиматумом: комісія має складатися із 5 осіб та у склад комісії обов’язково має входити 3 представники від фракції ВО «Свобода», тобто більшість. На пропозицію депутата Василя Кобильника включити до складу комісії по представнику від кожної політичної сили, Михайло Посітко відреагував емоційно та стояв на своєму: «склад - 5 осіб, 3 з яких представники від фракції ВО «Свобода».

 Через занадто напружену атмосферу в сесійній залі, яка унеможливлювала роботу, міський голова Михайло Сімашкевич був змушений оголосити перерву в сесії до п’ятниці.

Чому ж виник такий масштабний ажіотаж на самому початку сесії? Та які питання мали б розглянутись на засіданні?

О 15:00 у Кам’янець-Подільській міській раді відбулася екстрена прес-конференція, яка внесла ясність у сьогоднішні події.

По вулиці Князів Коріатовичів, 72 «г» в місті Кам’янці-Подільському знаходиться двоповерхова будівля, яка за зовнішніми ознаками жодним чином не використовується.

5 грудня 2017 року, за ініціативи депутата міської ради від фракції політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - Василя Кобильника, було створено тимчасову комісію по перевірці законності розташування цієї будівлі.

Причиною тоді стала заява директора КП "Міськтепловоденергія" Валерія Гордійчука, що дана споруда знаходиться в безпосередній близькості до каналізаційно-насосної станції.

В ході перевірки було встановлено, що власником будівлі є голова Камянець-Подільської міської організації Всеукраїнського обєднання «Свобода» та юрисконсульт ПАТ «Гіпсовик» - Михайло Посітко.

Історія

-          07.10.2003 року між підприємцем Посітком Володимиром Григоровичем (батьком Михайла Посітко) та Кам’янець-Подільською міською радою було укладено договір оренди земельної ділянки по вулиці Князів Коріатовичів (біля КНС).

-          Рішенням виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради від 20.11.2003 року підприємцю Посітку Володимиру Григоровичу було надано дозвіл на виготовлення проектної документації на будівництво магазину промислових товарів на земельній ділянці по вулиці Князів Коріатовичів (біля КНС).

-          Рішенням виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради від 26.02.2004 року підприємцю Посітку Володимиру Григоровичу дозволено внести зміни в проектну документацію на будівництво магазину промислових товарів, зокрема дозволено передбачити в проектній документації будівництво магазину промислових та продовольчих товарів.

-          На підставі вказаних документів підприємцем Посітком Володимиром Григоровичем було виготовлено та 07.06.2007 року узгоджено з головним архітектором міста проектну документацію на будівництво магазину промислових та продовольчих товарів по вулиці Князів Коріатовичів (біля КНС).

-          Згідно вказаної проектної документації запроектований об’єкт будівництва є одноповерховим, загальною площею 161,6 кв. м.

-          Відтоді і станом на сьогоднішній день більше жодних змін в проектну документацію не вносилось та не погоджувалось.

-          04 жовтня 2007 року за № 192 Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю підприємцю Посітку Володимиру Григоровичу надано дозвіл на виконання будівельних робіт по будівництву магазину промислових та продовольчих товарів по вулиці Князів Коріатовичів, 72 (біля КНС).

-          03 липня 2014 року між громадянином України Посітком Володимиром Григоровичем та громадянином України Посітком Михайлом Володимировичем укладено договір  дарування майнових прав. Предметом даного договору є майнові права на об’єкт капітального будівництва – незавершене будівництво магазину промислових та продовольчих товарів по вулиці Князів Коріатовичів (біля КНС). При цьому в характеристиках зазначеного об’єкта капітального будівництва вказано, що він є двоповерховим, складається з приміщень магазину промислових та продовольчих товарів і гаража, загальна площа його становить 335,21 кв. м.

 

Тобто із запроектованої одноповерхової споруди площею 161,6 кв. м. об’єкт перетворився на двоповерхову будівлю площею 335,21 кв. м.

Зважаючи на те, що жодних змін в проектну документацію підприємцем Посітком Володимиром Григоровичем не вносилось та не погоджувалось, фактично відбулось істотне відхилення від проекту при будівництві, що в силу норм ст.376 Цивільного кодексу України та діючих будівельних норм і правил України вважається самочинним будівництвом:

Стаття 376. Самочинне будівництво

«1. Житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

2. Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.

7. У разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може постановити рішення, яким зобов'язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову.

Якщо проведення такої перебудови є неможливим або особа, яка здійснила (здійснює) будівництво, відмовляється від її проведення, таке нерухоме майно за рішенням суду підлягає знесенню за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) будівництво. Особа, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, зобов'язана відшкодувати витрати, пов'язані з приведенням земельної ділянки до попереднього стану.»

 

Після укладення договору дарування майнових прав Посітко Михайло Володимирович, незважаючи на наявність самочинного будівництва, вживає заходів щодо переоформлення на своє ім’я договору оренди земельної ділянки під об’єктом будівництва, після чого звертається за отриманням містобудівних умов та обмежень на реконструкцію незавершеного будівництвом магазину промислових та продовольчих товарів під торгово-офісні приміщення з надбудовою житла.

При цьому слід звернути увагу на те, що реконструкція можлива лише щодо об’єктів, які завершені будівництвом та прийняті в експлуатацію. В іншому випадку застосовується процедура внесення змін в проектну та дозвільну документацію.

Всупереч вказаному, Посітко Михайло Володимирович отримує містобудівні умови та обмеження на реконструкцію незавершеного будівництвом магазину під торгово-офісні приміщення з надбудовою житла.

Після описаного вище Посітко Михайло Володимирович від свого імені подає до Управління ДАБІ в Хмельницькій області декларацію про готовність об’єкта до експлуатації – магазину з надбудованим житлом по вулиці Князів Коріатовичів, 72 «г».

-          02 квітня 2015 року між Посітком Михайлом Володимировичем та Кам’янець-Подільською міською радою укладено договір № 68 про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

Для розрахунку коштів пайової участі Посітко Михайло Володимирович надав зведений кошторисний розрахунок вартості реконструкції на суму 91 021,00 грн. З кошторисної вартості був вирахуваний розмір пайової участі, який становить 4 448,00 грн., які були сплачені Посітком Михайлом Володимировичем до міського бюджету.

-          20 липня 2015 року Посітко Михайло Володимирович зареєстрував за собою право власності на будівлю по вулиці Князів Коріатовичів, 72 «г».

Порушення

Договір дарування майнових прав не може розцінюватись як належний документ, на підставі якого могли б вчинятись дії Посітком Михайлом Володимировичем, оскільки договір укладено між громадянином Посітком Володимиром Григоровичем та громадянином Посітком Михайлом Володимировичем, в той час як абсолютно всі дозвільні документи на будівництво та проектна документація оформлені на підприємця Посітка Володимира Григоровича, тобто на суб’єкта підприємницької діяльності. Тому громадянин Посітко Володимир Григорович не міг відчужувати майнові права, які йому не належали.

Стосовно самої правової природи договору відчуження майнових: фактично майнове право можна визначити як «право очікування».

 Майнове право – це обмежене речове право, за яким власник цього права наділений певними, але не всіма правами власника майна, та яке засвідчує правомочність його власника отримати право власності на нерухоме майно в майбутньому.

З роз’яснень Верховного Суду України вбачається, що до майнових прав відносяться, зокрема, право вимоги, що виникає з приводу володіння, користування та розпорядження майном (наприклад спадкові права, право вимоги особи за зобов’язаннями, за якими вона є кредитором, авторські та подібні права), право вчиняти дії щодо оформлення права власності. При цьому сам по собі договір відчуження майнових прав без внесення змін в проектну і дозвільну документацію в частині забудовника не надає права набувача майнових прав завершувати будівництво, вживати заходів щодо його прийняття в експлуатацію.

Фактично за укладеним договором завершувати будівельні роботи та здавати будівлю в експлуатацію мав би єдиний законний забудовник – підприємець Посітко Володимир Григорович, при чому виключно в межах затвердженої проектної документації. Набувач майнових прав за договором Посітко Михайло Володимирович мав право за цим договором лише на вчинення дій щодо оформлення права власності на будівлю.

Зважаючи на викладене, Посітко Михайло Володимирович не мав достатніх правових підстав вживати заходів щодо прийняття об’єкта в експлуатацію таподавати від свого імені відповідну декларацію.

Сплата пайової участі

Укладаючи договір про пайову участь Посітко Михайло Володимирович вказав на здійснення ним реконструкції будівлі магазину під торгово-офісні приміщення з надбудованим житлом та надав кошторисний розрахунок на суму 91 021,00 грн.

Одночасно, при подачі для реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації Посітко Михайло Володимирович не зазначає в ній ні про яку реконструкцію, вказує про здійснене нове будівництво вартістю 1 578 000,00 грн., та в якості дозвільних документів на будівництво зазначає всі документи, оформлені на ім’я підприємця Посітка Володимира Григоровича. На переконання комісії Посітко Михайло Володимирович свідомо та умисно при укладенні договору про пайову участь зазначив про реконструкцію вартістю 91 021,00 грн. з метою зменшення розміру пайової участі. А в самій декларації Посітко Михайло Володимирович зазначив про нове будівництво тому, що жодних передбачених законодавством документів на реконструкцію в нього не було, що унеможливлювало б реєстрацію декларації в такій редакції. Внаслідок таких дій Посітка Михайла Володимировича міський бюджет недоотримав близько 65 000,00 грн. пайової участі, що є протиправним та неприпустимим. Адже правильний розмір пайової участі мав би вираховуватись від вартості будівництва, яка в декларації Посітком Михайлом Володимировичем зазначена в розмірі 1 578 000,00 грн. та прихована при укладенні договору про пайову участь.

Комісія рекомендує Кам'янець-Подільській міській раді:

1. Доручити департаменту містобудування та архітектури спільно з юридичним управлінням вжити заходів щодо приведення будівлі по вулиці Князів Коріатовичів, 72 «г» у відповідність до затвердженої проектної документації; поставити до відома органи ДАБІ про незаконність реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації від 27.02.2015 р. ХМ № 142150570362.

2. Рішення сесії міської ради про взяття до відома даного акта разом з доданими матеріалами направити до правоохоронних органів з метою вжиття заходів відповідного реагування, забезпечення скасування незаконних рішень та реєстрацій, відшкодування завданих збитків та притягнення винних осіб до відповідальності.

3. Підготувати на розгляд міської ради питання про перегляд рішення сесії міської ради від 28.03.2017 р. № 83/30.

4. Запропонувати Посітку Михайлу Володимировичу добровільно, в розумні строки, самостійно вжити заходів щодо приведення документів на будівлю по вулиці Князів Коріатовичів, 72 «г» у відповідність до вимог чинного законодавства України, сплатити повний розмір пайової участі виходячи з розміру повної вартості будівництва.

 

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина