Середа, 23 вересня 2020
. 18 oC небольшая облачность

EUR 32.60/33.23 USD 27.95/28.35
ukenru

Полiтика

Прем'єр Гончарук написав заяву про відставку. Текстовий онлайн

Pin It

Президент розгляне прохання глави Уряду.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук сьогодні, 17 січня повідомив про те, що написав заяву про відставку і передав її президенту Володимиру Зеленському. Про це очільник уряду написав на своїй сторінці у фейсбуці. 

15 січня на YouTube-каналі "Как обмануть президента" виклали два аудіозаписи. На них - нібито розмови під час наради в прем'єр-міністра Олексія Гончарука. Вказано, ніби також записані голоси міністерки фінансів Оксани Маркарової, голови Нацбанку Якова Смолія, першої заступниці голови Нацбанку Катерини Рожкової, заступниці керівника Офісу президента Юлії 

"На плівках не мій голос", - Ковалів про скандальний аудіозапис нібито наради в Гончарука

Ковалів (заперечила, що то була вона). Голоси розмовляли про курс долара, а також інші економічні питання перед зустріччю із президентом Володимиром Зеленським. У розмові лунали образливі характеристики на адресу керівника держави - мовляв, він нічого не тямить в економіці.

Під час засідання фракції увечері 15 січня депутати "Слуги народу" активно обговорювали питання недовіри Гончаруку після оприлюднення скандальних аудіозаписів. Це підтвердила також і депутатка Ірина Верещук. За її словами, було проведено сигнальне голосування про відставку Гончарука, однак вона не розповіла його результати. За даними ЗМІ, за недовіру прем’єру проголосували лише до 20 депутатів "Слуги народу". 


 


11:49, 17 січня

 

"Уряд україни продовжує працювати у штатному режимі до того моменту, поки Президент не прийме рішення, хто на якій позиції в команді може працювати. Це політичне рішення, яке ми очікуємо від лідера нашої політичної сили", - заявив Гончарук. 


11:47, 17 січня

 

Фракції "За майбутнє", "Європейська солідарність" і "Батьківщина" жорстко розкритикували Гончарука, який проігнорував парламент. 


11:43, 17 січня

 

МВФ висловив підтримку прем'єру Гончаруку і позитивно оцінив економічну політику його Кабміну. Про це йдеться в заяві представництво організації в Києві. Вони відзначають "розсудливу макроекономічну політику уряду, яка сприяла зміцненню економіки України".

За словами представників Фонду, за останній час були закладені передумови для економічної стабільності і зростання. Очевидно, що будь-яка політична нестабільність в Україні може негативно відбитися на відносинах між Україною і МВФ. 


11:42, 17 січня

 

Гончарук виступив і пішов працювати. Опозиціонери кричали йому ганьба, а народні депутати від "СН" аплодували своєму прем'єру. 


11:37, 17 січня

Гончарук почав виступ перед народними депутатами. Він вибачився за запізнення на засідання ВРУ.


11:25, 17 січня

 

Олексій Гончарук прийшов до парламенту. 


11:22, 17 січня

 

Народний депутат від "Слуги народу", колишній представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Ірина Верещук вважає, що заява прем’єр-міністра України Олексія Гончарука про відставку є політичною. 

Вона зазначила, що «відповідно до законодавства така заява мала бути подана в Апарат Верховної Ради України, а не до Офісу президента». 11:12, 17 січня

 

Важливий юридичний момент, якого не дотримався Олексій Гончарук: 

Згідно зі статтею 15 закону про Кабмін, прем’єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку – і парламент має розглянути це питання не пізніше, ніж на 10-й день після надходження заяви про відставку, якщо вона надійшла під час чергової сесії Верховної Ради, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла у міжсесійний період.

Прем’єр-міністр звільняється з посади з дня ухвалення рішення про його відставку на пленарному засіданні Верховної Ради. Рішення парламенту про відставку прем’єра має наслідком відставку всього складу уряду. 

Важливо: Згідно з українським законодавством, питання про відставку уряду не можна розглядати протягом року з моменту затвердження програми діяльності Кабміну. Таким чином, уряд Гончарука має імунітет до жовтня 2020 року. 


11:00, 17 січня

 

Народний депутат від фракції "Батьківщина" Іван Крулько заявив з приводу відставки Гончарука: "Прем'єр-міністри в Українській державі подають заяву на звільнення, за Конституцією, не Президенту, а парламенту. Олексію Гончаруку варто було б прийти до парламенту і публічно сказати, чи це правда, бо ходять якість чутки. Якби парламент не підтримав його відставку, він лише б посилився як політик і став би суб'єктом". 


10:57, 17 січня

 

Міністр Пристайко виступатиме на тему авіакатастрофи літака МАУ. 


10:54, 17 січня

 

Глава МЗС України Вадим Пристайко прибув до парламенту, щоб відповісти на питання нардепів. 


10:48, 17 січня

 

Народний депутат України Олексій Гончаренко (фракція "Європейська солідарність") заявив про "велику кризу" у владі. "У країні падіння промислового виробництва як у війну, в країні бюджетна діра 100 млрд грн, в країні заморожені виплати військовослужбовцям, вчителям, мінімальна пенсія (мабуть, йдеться про підвищення цих виплат — УНІАН), але при цьому шалені виплати міністрам за підписом Гончарука, шалені виплати в державному секторі...", - сказав він. 


10:36, 17 січня

Віцепрем`єрміністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба поважає рішення прем`єр-міністра Олексія Гончарука подати у відставку. "За будь-якого уряду Україна має рухатися шляхом європейської та євроатлантичної інтеграції і розвитку глибоких відносин з Китаєм, Індією та іншими важливими партнерами", - переконаний Кулеба. 


10:25, 17 січня

 

Віце-прем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров публічно підтримав Олексія Гончарука. "Наш уряд уперше за історію України, який не краде, не прийшов за квотами, і не має особистих цілей. Щодня ми розгрібаємо безглуздий менеджмент попередніх команд у більшості сфер.

Я підтримую Олексія Гончарука. Всю нашу команду. Ті процеси, які запущені, потрібно довести до розуму. Я особисто, не тримаюся за посаду, щоб все зробити потрібно максимальну довіру всіх політичних партнерів, вашу. 24/7 ми лагодимо те, що зламано в корені. Причини того, як ми живемо. Але ми повинні пережити цю першу сильну хвилю проти нас". 


10:21, 17 січня

 

Дві фракції подали заяву про перерву. Парламент пішов на консультації. 


10:15, 17 січня

 

Уряд зараз на консультаціях. Годину запитань до міністрів не буде сьогодні. 


09:53, 17 січня

 

"Президент України отримав подане прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком прохання про відставку. Глава держави розгляне зазначену заяву. Про результати розгляду Офіс Президента України повідомить окремо", - йдеться у повідомленні на сторінці Офісу президенрта у соцмережі Twitter 


09:49, 17 січня

 

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук сьогодні, 17 січня повідомив про те, що написав заяву про відставку і передав її президенту Володимиру Зеленському. Про це очільник уряду написав на своїй сторінці у фейсбуці. 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина