Вівторок, 26 травня 2020
. 12 oC небольшой дождь

EUR 28.90/29.60 USD 26.70/27.11
ukenru

Полiтика

У "Слузі народу" розповіли, які наслідки може мати відмова від "формули Штайнмаєра"

Формулювання в новому законі про Донбас має відображати суть формули, але не повинне бути дослівним.

Україна не зможе без наслідків відмовитися від імплементації "формули Штайнмаєра" щодо Донбасу. Погоджений документ несе для країни зобов’язання політичного характеру.

Таку думку в інтерв'ю  "РБК-Україна"  висловив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко. 

"Ми тепер без певних наслідків не зможемо відмовитися від своїх слів", - зауважив нардеп.

Як зазначив Яременко, попри те, що лист Леоніда Кучми спецпредставнику глави ОБСЄ в Україні та у ТКГ Мартіну Сайдіку не зобов’язувальний, він показує певну позицію Києва, яку, на його думку, Україна повинна дотримуватися.

"І якщо ми країна, яка себе поважає, ми повинні її дотримуватися. Щось подібне вже зафіксовано в Мінських домовленостях. І самі Мінські домовленості, хоча з моєї точки зору і не є міжнародним договором, але політично вони нас зобов'язують", - сказав нардеп.

Яременко зазначив, що формулювання в новому законі про особливий статус Донбасу має відображати суть узгодженої "формули Штайнмаєра", але не зобов'язане бути дослівним.

"Окремі слова можна правити, суть - ні. Адже це матиме наслідки не тільки у вигляді реакції Росії та продовження війни, а викличе і реакцію Заходу. Повторюся: якщо ми позиціонуємо себе як серйозні міжнародні гравці, які не просто звинувачують Росію в тому, що вона не тримає свого слова, а ще й самі дотримуються даного слова, то ми не можемо запропонувати редакцію, яка змінювала б суть домовленості", - підсумував нардеп. 

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина