П'ятниця, 05 червня 2020
. 25 oC ясно

EUR 29.70/30.35 USD 26.40/26.80
ukenru

Полiтика

У Кремлі прокоментували погодження Україною "формули Штайнмаєра" і можливий "масштабний обмін"

Речник Путіна запевнив, що Росія і Україна ведуть роботу з підготовки нового обміну утримуваними особами.

Росія зацікавлена в обміні затриманими з Україною за формулою "всіх на всіх".

Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, пише  видання Live Кам'янець  з посиланням на ТСН.

"У Росії були б раді здійснити обмін "всіх на всіх", це повинно бути кінцевою метою. Все це залежить від готовності обох сторін (Москви і Києва)", - наголосив він.

За словами Пєскова, нині робота в цьому контексті триває.

Окрім цього речник Путіна зазначив, що у Кремлі позитивно сприйняли погодження Україною "формули Штайнмаєра".

"Ця згода була підтверджена, це позитивне підтвердження", - сказав він, зазначивши, що Україна кілька років тому вже давала згоду з цією формулою, а зараз лише підтвердила цю згоду.

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра".

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина