П'ятниця, 05 червня 2020
. 23 oC облачно с прояснениями

EUR 29.70/30.35 USD 26.40/26.80
ukenru

Полiтика

"Зрада скасовується": Ігор Марчук пояснив ситуацію з "формулою Штайнмаєра"

Зустріч "нормандської четвірки" неможлива без домовленостей про "формулу Штайнмаєра".

Ігор Марчук звернувся до жителів 193 виборчого округу та пояснив ситуацію з "формулою Штайнмаєра".

"І знову скасування чергової «зради»!

"Формула Штайнмаєра" та що вона означає!
Усі ми хочемо закінчення війни та повернення українських територій. На сьогодні це питання має бути обговорено на найвищому рівні - це зустріч у "нормандському форматі".
1 жовтня 2019 року члени тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на сході України і представники окремих районів Донецької та Луганської областей дали письмову згоду на затвердження тексту "формули Штайнмаєра", якоюпередбачено порядок набуття чинності кількох пунктів Мінських угод щодо місцевих виборів в ОРДЛО. У листі на ім'я спецпредставника ОБСЄ у ТКГ Мартіна Сайдіка, який підписав представник України у тристоронній контактній групі Леонід Кучма, ідеться, що Україна приймає текст формулювання імплементації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство, поширений і погоджений дипломатичними радниками глав держав і урядів України, ФРН, Франції та РФ 11 вересня 2019 року.

Положення "формули Штайнмаєра" полягають у тому, що закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей почне діяти за умови проведення в цих районах місцевих виборів відповідно до законодавства України і після публікації звіту ОБСЄ щодо виборів відповідно до стандартів організації.
«Ніяких виборів під дулами кулеметів не буде й не може бути»!
«Формула Штайнмаєра» нам потрібна для того, щоб відбулась зустріч у нормандському форматі разом із президентом Франції, канцлеркою Німеччини та президентом РФ, де буде обговорено шляхи припинення війни на Донбасі!
По суті «кривий» закон про особливий статус Донбасу і зараз існує, але про це ніхто не говорить, тому що не хайпово. До речі цей закон був ухвалений ще в 2014 році, не нами.

Тому потрібно заспокоїтись і працювати над якістю зустрічі у Парижі. Ніхто «здавати» інтереси нашої улюбленої України не збирається", - наголосив Ігор Марчук у своєму офіційному зверненні у  фейсбук.

Президент України Володимир Зеленський у свою чергу запевнив, що Україна не підписувала ніяких спільних документів із представниками бойовиків на Донбасі.

"Чи підписували ми якісь спільні угоди з так званими "ДНР" чи "ЛНР"? Ні. Ми відправили окремого листа пану Сайдіку (представник ОБСЄ на переговорах - ред.), де засвідчили узгодження позицій за текстом цієї формули. Що далі? Завтра вибори на Донбасі? Ні. Далі відбудеться зустріч у "нормандському форматі" разом із президентом Франції, канцлеркою Німеччини та президентом РФ, де ми обговоримо шляхи припинення війни на Донбасі", - сказав президент.

Зеленський розповів про свої вимоги щодо Донбасу.

"Моя позиція в цьому питанні є чіткою і зрозумілою, і вона співпадає з позицією усіх українців. Ми всі розуміємо, що Донбас – це Україна. І там повинен запанувати мир, відбутися повне припинення вогню, виведення іноземних військових формувань. Ми всі розуміємо, що на українсько-російському кордоні з нашого боку повинні бути українські прикордонники. Має статися обмін полоненими, щоб всі наші громадяни повернулися додому. І проведення виборів має відбутися не від дулами кулеметів, а за українським законодавством, з доступом кандидатів від українських політичних сил, українських ЗМІ та міжнародних спостерігачів, з можливістю реалізації свого виборчого права усіма внутрішньо переміщеними особами. Все це ми будемо обговорювати на зустрічі в "нормандському форматі", - наголосив глава держави.

Найближчим часом мають підготувати новий закон про особливий статус Донбасу.

" Чи буде там (на зустрічі в "нормандському форматі" ) підписуватися новий закон про особливий статус? Ні. Цей закон діє до 31 грудня 2019 року. Буде новий закон. Чи будемо ми його самі розробляти і швидко приймати? Ні. Ми напишемо його разом – у співпраці та публічному обговоренні з усім українським суспільством, не перетнувши жодної червоної лінії. Отже, ніякої капітуляції. Ніякої здачі національних інтересів України. Ніяких "договорняків" та глобальних кроків без згоди народу України. Лише повернення людей і наших територій. Повернення полонених і повернення миру. Попереду в нас довгий і складний шлях до вирішення цієї проблеми, і ми повинні пройти його разом. І тут потрібна єдність. Я поважаю конституційне право кожного громадянина України на протест, я чую вас і повірте, я ніколи не здам Україну. Водночас я дуже прошу усіх зважено і спокійно підійти до ситуації. Та не піддаватися на маніпуляції і провокації деяких осіб – вони дуже хочуть використати вас, повернути собі можливість пограбунку, уникнути кримінальної відповідальності. Цього не буде. Слава Україні!", - сказав Зеленський.

До слова, сьогодні у Кам'янці-Подільському було скликано позачергову сесію міської ради на якій обговорювалось дане питання. Депутати виступили проти можливої ратифікації українським парламентом так званої "Формули Штайнмаєра", назвавши її "Формулою Путіна".

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина