Понеділок, 25 січня 2021
. 2 oC ясно

EUR 33.80/34.40 USD 27.95/28.35
ukenru

Полiтика

Порошенко не прийшов проходити поліграф

Pin It

Сторона експрезидента заявила, що не отримували запрошень.

Сьогодні, 1 жовтня, у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз було призначено дослідження на поліграфі для експрезидента України Петра Порошенка. У інституті заявляли, що дослідження було призначене на 10 годину ранку, передає  видання Live Кам'янець  з посиланням на  ТСН.

Втім,  Порошенко до інституту не приїхав. Представники установи повідомили, що не знають причин неявки, втім дослідження на поліграфі – справа виключно добровільна для кожного громадянина. Чи буде призначене дослідження ще раз, залежить від слідчих Державного бюро розслідувань, їх сьогодні в інституті також не було. Запитання, які збирались поставити Порошенку, не коментують.

Водночас представник екс-президента, адвокат Ігор Головань заявив через блог на "Українській правді", що Петро Порошенко не отримував повідомлень про слідчі дії 1 жовтня.

"Вручити таке повідомлення у ДБР були всі можливості. Наприклад – 13 вересня 2019р., коли Петро Порошенко особисто відвідував ДБР для допиту у якості свідка", - зазначив Головань.

Нагадаємо, глава Держбюро розслідувань Роман Труба заявив, що проти колишнього президента України Петра Порошенка відкрито 11 кримінальних проваджень. Перед цим експрезидент запевняв, що не фігурує в жодному з них.

Раніше Труба заявляв, що загалом прізвище експрезидента фігурує в восьми кримінальних провадженнях, які веде Державне бюро розслідувань. Він не уточнював, про які справи йдеться, але журналісти припускають, що справи можуть стосуватися схеми "Роттердам+", корупції в енергетиці, обставин змін власників суднобудівного заводу "Кузня на Рибальському", телеканалу "Прямий" тощо. Сам політик вважав появу таких проваджень передвиборчою кампанією до Верховної Ради.

17 липня ДБР викликало Порошенка на допит, але політик не прийшов. За словами Труби, у кримінальному провадженні щодо "Кузні на Рибальському" допитали інших свідків, зокрема й Сергія Тігіпка, а також провели виїмки документів. Труба наголосив, що надалі ДБР має намір викликати повторно Порошенка на допит для проведенння слідчих дій. Експрезидент, за словами керівника відомства, має бути зацікавлений у тому, щоб дати показання, аби слідство було неупередженим і повним. 

Уранці 19 липня детективи НАБУ та САП провели обшуки у приміщеннях ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", зокрема в спортивному клубі "5 елемент" (пов'язують із Порошенком та Кононенком). У НАБУ додали, що слідча дія санкціонована і проводиться в ході розслідування розтрати державного майна в особливо великих розмірах службовими особами Міноборони України та Генштабу ЗСУ України, які у 2015-2018 рр, на думку слідства, незаконно внесли до державного оборонного замовлення спеціальний автомобільний транспорт та здійснили його закупівлю за завищеними цінами. Як повідомлялося раніше, компанія "Богдан Моторс" отримала півмільярда гривень за таємними контрактами на закупівлю вантажних і санітарних автомобілів, зроблених на китайському шасі.

25 липня Порошенко прийшов на допит до ДБР. Тоді на капот його авто застрибнув невідомий чоловік і став показувати непристойні жести. Порошенко приходив до Держбюро й напередодні, і хотів провести допит раніше.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина