Субота, 06 червня 2020
. 21 oC пасмурно

EUR 29.70/30.40 USD 26.40/26.85
ukenru

Полiтика

Утримувані в РФ політв'язні 30 серпня повернуться до України - нардеп Чийгоз

До України має повернутися режисер Олег Сенцов.

Заступник голови Меджлісу, народний депутат України Ахтем Чийгоз анонсував звільнення утримуваних в Росії українських політв'язнів в п'ятницю, 30 серпня.

Про це пише інтернет-видання Live Кам'янець з посиланням на  ТСН.

За словами Чийгоза, до України повернуть усіх разом, зокрема серед звільнених політв'язнів також буде режисер Олег Сенцов. 

"Олег Сенцов в (московському СІЗО) "Лефортово". З тієї інформації, що я знаю, в п'ятницю повинні прибути. Всі разом. Але це все настільки імовірно. Я сам пройшов цей шлях, і знаю, що зміни можливі. В цілому, то, що це питання поставлено "на рейки" і буде відпрацьований - це так ", – сказав він.

Зазначимо, що обмін утримуваними та ув’язненими між Україною і Росією раніше нібито було призначено на 28-29 серпня. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що для обміну на українських політв’язнів готують засуджених за державну зраду кримських військових Максима Одинцова та Олександра Баранова, а також фігуранта справи про події 2 травня 2014 року в Одесі громадянина Росії Євгена Мефьодова. Тим часом, українського режисера, якого незаконно ув'язнив Кремль, Олега Сенцова не включили до списку для обміну. 

Разом з тим, засуджених у РФ п'ятьох громадян України нібито перевели з виправних колоній в слідчий ізолятор "Лефортово" в Москві. Так, 20 серпня в СІЗО "Лефортово" взяли передачі для Володимира Балуха, Павла Гриба, Миколи Карпюка, Станіслава Клиха і Олександра Кольченко. На думку правозахисників, це свідчення того, що всі зазначені особи містяться в установі. Згодом аналогічна інформація з'явилася ще щодо трьох бранців Кремля - Романа Сущенка, Олексія Сизоновича та політв'язня, ім'я якого не називають.

У СІЗО "Лефортово" у Москві підтвердили, що до них перевели п’ятьох українських політв’язнів — Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олександра Кольченка, Володимира Балуха та Романа Сущенка. Адвокатка Володимира Балуха Ольга Дінзе не коментувала цієї інформації. Але напередодні адвокат політв'язня Карпюка припустив, що його підзахисного скоро повернуть до України разом з іншими українськими політв'язнями, які утримуються в Росії. Такі висновки він зробив через раптові переведення українців з російських в'язниць. Згодом джерела "Інтерфаксу" повідомили, що Росія може видати Україні п'ятьох політв'язнів, етапованих до Москви. 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина