Субота, 06 червня 2020
. 27 oC небольшой дождь

EUR 29.70/30.40 USD 26.40/26.85
ukenru

Полiтика

У Раді вперше в історії партія, що перемогла на виборах, може сформувати монобільшість – попередні результати виборів

За попередніми результатами виборів, приблизно 127 депутатів від партії "Слуга народу" перемогли в мажоритарних округах, ще орієнтовно 122 – проходять до парламенту за списками політсили, повідомив голова виборчого штабу партії Олександр Корнієнко. Фракцію у Верховній Раді формують із 226 депутатів. 
Рішення, чи формуватиме партія "Слуга народу" з кимось коаліцію в парламенті, ухвалюватимуть після оголошення офіційних результатів виборів. Про це 22 липня під час брифінгу сказав слава виборчого штабу партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко, передає  сайт LK, з посиланням на видання "ГОРДОН".

"У нас приблизно від 125 до 127 мажоритарних місць і 121–122, здається, – це список партії. Загалом у нас зараз розподіл 416 мандатів, але взагалі їх 426, тому за рахунок цього цифра ще буде змінюватись", – сказав він.

Якщо дані Корнієнка підтвердяться, "Слуга народу" зможе сформувати фракцію в парламенті з понад 226 депутатів. Отже, уперше в історії може бути сформовано однопартійну більшість у Раді.

На запитання, "будете ви формувати з кимось коаліцію чи ні", Корнієнко сказав, що потрібно дочекатися офіційних результатів.

Він додав, що представники партії продовжують проводити паралельний підрахунок голосів. Приблизно 10 округів "є проблемними".

"Підкупи виборців були зафіксовані більш ніж по 30 округах, але вплинути на результат вони можуть приблизно по 10 округах. Зараз збирається матеріал для звернень в окружну комісію, а потім судових розглядів, і в Центральну виборчу комісію зі скаргами щодо визнання результатів на окремих виборчих дільницях", – сказав він.

Корнієнко підкреслив, що представники партії зафіксували на виборах приблизно 500 порушень.

Згідно з Конституцією, коаліцію депутатських фракцій у Верховній Раді України формують протягом одного місяця від дня відкриття першого засідання Верховної Ради України, що проводять після чергових або позачергових виборів до ВРУ.

Для ухвалення законів достатньо 226 голосів депутатів. Для внесення змін до Конституції та подолання президентських вето необхідно 300 голосів.

21 липня українці голосували на позачергових виборах до Верховної Ради. Явка по Україні становила 49,84%.

Вибори відбулися за чинним виборчим законодавством, що передбачає змішану систему (половину депутатів обирають за пропорційною системою, другу половину – за мажоритарною), закриті партійні списки і п'ятивідсотковий прохідний бар'єр. У парламент пройдуть 225 депутатів за списками і 199 – у мажоритарних округах (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там виборів не проводили).

За результатами оброблення ЦВК понад половини електронних протоколів голосування, партія "Слуга народу" набирає 42,44%, "Опозиційна платформа – За життя" – 12,87%, "Європейська солідарність" – 8,65%, "Батьківщина" – 8,02% і "Голос" – 6,39% голосів виборців. 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина