Четвер, 28 травня 2020
. 12 oC пасмурно

EUR 29.20/29.90 USD 26.70/27.11
ukenru

Полiтика

Путін підписав указ про спрощену процедуру отримання російського громадянства для деяких українців

Документ оприлюднили 1 травня

Про це повідомляє  видання  LK  з посиланням на  сайт ТСН.

Президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України.

Відповідний документ опубліковано на сайті Кремля 1 травня.

Указом визначили категорії громадян, які мають змогу отримати російський паспорт за спрощеною процедурою. Згідно документу, спрощений порядок буде поширюватися на громадян України та осіб без громадянства, які народилися і постійно проживали в Криму і Севастополі, але виїхали за межі півострова до 18 березня 2014 року, а також їх дітям, подружжю і батькам.

Російський паспорт за спрощеною процедурою можуть отримати українці, які мають тимчасовий дозвіл або вид на проживання в Росії, посвідчення біженця або свідоцтвао учасника програми з переселення до РР, які проживали на території окремих районів Донецької та Луганської областей станом на 7 квітня і 27 квітня 2014 року відповідно.

Громадянство РФ також може даватися іноземним громадянам і особам без громадянства, "які самі або родичі по прямій висхідній лінії, усиновителі або члени подружжя яких були піддані незаконній депортації з території Кримської АРСР, а також їхнім родичам по прямій низхідній лінії, усиновленим дітям і членам подружжя".

Для того, щоб отримати російський паспорт, ці категорії громадян повинні надати документ, яки засвідчує їх особу чи громадянство. Також потрібні документи, що підтверджують відсутність захворювання наркоманією і інфекційних захворювань, сертифікат про відсутність ВІЛ та один з документів, що підтверджують ступінь споріднення.

Утім, ці документи не подаються тими, хто має дозвіл на тимчасове проживання в РФ, вид на проживання, посвідчення біженця. В указі передбачено, що термін розгляду заяв про прийняття до громадянства РФ і прийняття щодо них рішень не повинен перевищувати три місяці.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина