Середа, 03 червня 2020
. 14 oC облачно с прояснениями

EUR 29.50/30.15 USD 26.50/26.90
ukenru

Полiтика

В Японії завершується ера Хейсей: імператор Акіхіто зрікається престолу

Iмператор Японії Акіхіто вранці 30 квітня розпочав обряди, які символізуватимуть його зречення від престолу та передання влади.

Про це повідомляє ТСН з посиланням на The Associated Press

У старовинній шапці та унікальному одязі він уже відвідав три святилища на території свого палацу у Токіо. Вони присвячені верховній богині Сонця Аматерасу, міфічній праматері династії японських монархів, колишнім імператорам та богам синтоїстського пантеону. Усім їм Акіхіто символічно мав повідомити, що зрікається престолу.

 

До того імператор вже здійснив 11 ритуалів біля подібних святилищ по всій країні. У другій половині дня має відбутися офіційна церемонія зречення від престолу за участю представників японської влади, суддів та очільників місцевих органів самоврядування. Під час цієї церемонії прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе офіційно повідомить про зречення Акіхіто від престолу, а сам імператор востаннє звернеться із посланням до народу. Вже від 1 травня його місце займе 59-річний принц Нарухіто. У цей день він має отримати всі імператорські регалії.

"Нам подобається нинішній імператор. Він багато працював для людей, він дуже вдумливий і добрий до всіх", - розповів японець Канаме, який спостерігає за цим процесом біля імператорського палацу.

 

Акіхіто став імператором Японії 7 січня 1989 року. З того часу в країні тривала ера Хейсей – "мирне правління". Після приходу Нарухіто настане і нова ера – Рейва, що означає "прекрасна гармонія". Улітку 2016 року Акіхіто заявив, що відмовляється від престолу через проблеми зі здоров'ям. Для цього парламенту Японії навіть довелося  ухвалити спеціальний закон. Офіційно Акіхіто вважають 125-м японським імператором, який править країною вже 30 років. 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина