Четвер, 28 травня 2020
. 12 oC пасмурно

EUR 29.20/29.90 USD 26.70/27.11
ukenru

Полiтика

Зеленський про мовний закон: Потрібен ще аналіз

Володимир Зеленський заявив, що закон про функціонування української мови як державної потрібно ретельно проаналізувати на предмет утиску прав українців. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. Повідомляє  видання LK, з посиланням на  Кореспондент.

 "Сьогодні важко спрогнозувати наслідки прийняття цього закону - остаточний його текст, з урахуванням всіх поправок, поки недоступний. Після мого вступу на посаду Президента буде зроблений ретельний аналіз цього закону, щоб переконатися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу буду реагувати відповідно до конституційних повноважень Президента України і в інтересах громадян", - заявив він.

  Крім того, він уточнив, що перед Україною сьогодні стоять серйозні виклики: російська агресія, повільний економічний розвиток, масова еміграція українців за кордон, тотальна корупція. Також він додав, що потрібно приймати закони, "які консолідують суспільство, а не навпаки".

 "Українська мова - єдина державна мова в Україні. Так було, так є і так буде. З цього питання - ніяких компромісів. Держава повинна дбати про розвиток української мови, про розширення сфери її споживання. Це теж безумовно, з цим погоджується все суспільство", - написав Зеленський.

 За його словами, "питання в методах, якими ми втілюємо в життя цей стратегічний курс". "Моя принципова позиція - держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їх скорочення", - додав він.

 Як повідомлялося, нардепи прийняли закон про мову в другому читанні 278 голосами.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина