Вівторок, 02 червня 2020
. 9 oC дождь

EUR 29.40/30.05 USD 26.50/26.90
ukenru

Полiтика

КСУ не чинитиме перешкод інавгурації новообраного Президента

Конституційний суд України не чинитиме перешкод у здійсненні процедури приведення до присяги новообраного Президента.

Про це наголошується у заяві зборів суддів КС. Про це повідомляє  інтернет-видання LK, з посиланням на Укрінформ.

"Висловлюючи глибоку занепокоєність щодо поширення інформації про можливий зрив інавгурації новообраного Президента України та її маніпулятивного використання, судді Конституційного суду України відповідально заявляють, що з боку Конституційного суду України не виникне жодних перешкод у здійсненні процедури приведення новообраного Президента України до присяги відповідно до ст.104 Конституції України", - йдеться в заяві.

Зокрема, у КС наголошують, що останнім часом у ЗМІ та соціальних мережах масово поширюється інформація про можливий зрив інавгурації новообраного Президента через звільнення Станіслава Шевчука з посади голови КС.

"Ця інформація повністю не відповідає дійсності і є цілеспрямованою інсинуацією, яка має за мету дискредитувати КС та дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в країні", - наголошується у заяві.

На переконання суддів КС, така інсинуація спрямована на те, щоб створити "хибну уяву про механізм реалізації конституційного положення щодо приведення новообраного Президента України до присяги, а саме - штучно пов'язати цю процедуру з конкретною особою, що обіймає посаду голови КС".

У КС нагадують, що Конституція не вказує конкретної особи, яка має виконати процедуру інавгурації, а лише визначає посадову особу, що здійснює приведення новообраного Президента до присяги.

"Приведення новообраного Президента до присяги є конституційним обов'язком голови КС, який безумовно буде виконаний. Будь-які маніпуляції голови КС щодо виконання цього конституційного обов'язку є неприпустимими, як і створення ситуації, коли процедура приведення новообраного Президента України до присяги буде унеможливлена або перенесена через відсутність голови КС", - йдеться у заяві.

Як повідомлялося, у ЗМІ була поширена інформація щодо можливої відставки голови КС Станіслава Шевчука, що може загрожувати проведенню інавгурації новообраного Президента.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина