Вівторок, 02 червня 2020
. 8 oC дождь

EUR 29.40/30.05 USD 26.50/26.90
ukenru

Полiтика

"Ніколи не здавайся. Ніколи, ніколи". Повна промова Порошенка після поразки на виборах

фото: Униан

Президент Петро Порошенко подякував своїй команді, привітав кандидата в президенти Володимира Зеленського з високим результатом у другому турі на виборах президента і наголосив, що не збирається іти з політики.

Про це він сказав під час своєї  промови  у штабі після оголошення перших екзит-полів. 

Друзі, ви найкращі, спасибі вам. Дорога моя команда, дорогі співвітчизники, дорога Україна, дорогі українці у всьому світі, дорогі представники ЗМІ, ніколи не здавайся. Ніколи, ніколи, ніколи! Не здавайся в великому, не здавайся в малому, ні в значному, ні в дрібному, ніколи не здавайся, якщо це не суперечить честі і здрорвому глузду. Саме цими словами великого британця Вінстона Черчілля я керувався завжди. "Ніколи не здавайся", - чув я в 2014 році, коли отримав від Януковича пограбовану і обеззброєну країну, країну на яку сунула путинська орда і коли закордонні лідери дзвонили не привітати з виборами, а висловити щирі співчуття. Прямо казали, що жодна країна світу не стоїть і не стояла перед такими викликами, як тоді були перед Україною. Хочу наголосити, тоді до речі охочих стати президентом було набагато менше. Черги точно не було. 

Ніколи не здавайся, чув я, коли ухвалював рішення ще раз кандидувати в президенти в 2019. І ясно ж було наскільки запекла очікується боротьба на фоні тієї брудної інформаційні війни, яку вели проти мене всередині мої політичні опоненти, ззовні - потужна російська пропагандистська фейкова машина гибрідної війни. Ніколи не здавайся чую я і зараз, коли бачу ці результати екзит-полів. А вони вочевидь і дають підстави зараз подзвонити моєму опонентові і привітати його. Зробити так - це вперше в практиці, але зробити так, як це прийнято у цивілізованих європейських демократичних країнах сьогодні, 21 квітня, бо я завжди маю пам'ятати, що завтра настане 22 квітня, і нам треба, кожному з нас, кожному з членів нашої команди, фантастичної команди, з 22-го нам треба об'єднатися і боронити країну.

Дорогі українці, вже наступного місяця я залишу пост глави держави, так вирішила більшість українців і сприймаю це рішення. Я піду з офісу, але хочу твердо наголосити, не йду з політики, я залишаюсь в политиці, і буду боротися за Україну і хочу окремо пояснити чому. Бо наша команда має захистити ті здобутки, які ми з вами спільно з українським народом вибороли в надзвичайно складних умовах за ці п'ять років. Захистити євроатлантичну стратегію, ті принципи, ті цілі, ті очевидні абсолютно рубежі, на які ми вийшли за ці п'ять років і які тепер нажаль поставлені під загрозу. Наша команда буде їх захищати.  

Наша команда буде захищати курс на членство в ЄС і НАТО, наша команда наголошує, бо лише в цій найсильнішій і найпотужнішій у світі безпековій організації, ми можемо гарантувати безпеку Україну і безпеку кожного її громадянина. Ми можемо отримати надійний захист від Росії як країни агресора.

Наша команда буде захищати безвіз, бо окремі члени Конституційного суду дуже швидко переорієнтувалися на нову владу і зараз планують визнати неконституційним електронне декларування, а саме це було умовою безвізу. Ми будемо захищати безвіз, бо це те право, який виборов мій народ, яке ми досягнули за останні п'ять років. 

Наша команда буде захищати українське військо, українську армію від атак зсередини країни від будь-яких спроб применшити історичне значення її подвигу, бо деякі не розуміют, яку відстань ми пройшли за ці п'ять років у забезпеченні оборони держави.

Наша команда буде захищати українську мову і справа не тільки в тім, що ми уже зробили: квоти, пісні, фільми, радіо, книги, а якщо Верховна Рада наступного тижня ухвалить закон про мову, я буду щаслимий і гордий, що я, як президент України, матиму змогу його підписати і точно підпишу.

Сьогодні - Вербна неділя, вход в Господень Єрусалім, я зустрів його разом зі своєю родиною молитвою, наша команда буде захищати православну церкву від реваншу. І ми не допустимо це ще один фундамент нашої державотворчостію Ми вибачень стабільність фінансово-банківської націоналізації ризик коштів десятки мільйонів плаитників. Спровокує потужну кризу з міжнародними падіння гривні і нову економічну кризу, ми цього точно не маємо допустити. Наша команда буде захищати потужну світову міжнародну коаліцію, яку ми дбайливо створювали ці п'ять років на підтримку України, і якщо не будуть імплементовані підписані в тому числі і Україною Мінські домовленості, наша команда буде захищати продовження режиму санкцій проти Росії як єдиний механзм забезпечення виконання взятих на себе зобов'язень, деокупації Донбасу і звільнення Криму. Наша команда буде протидіяти планам Кремля сформувати лояльну до себе більшість під час парламентських виборів, і це ще дона причина, чому я маю залишитись в політиці і боронити державу. А ще наша команда буде захищати децентралізацію, інклюзивну освіту. А ще наша команда буде захищати нову українську школу, а ще наша команда буде захищати реформу сельської медицини, а ще наша команда буде захищати електронні закупівлі, а ще наша команда буде захищати конкурси із залучення до державної служби, а ще наша команда буде захищати енергоефективність, а ще наша команда буде захищати все, що ми зробили за ці п'ять років. Я пишаюсь тим, що зробила наша команда, бо наша команда є вся Україна і вашими зусиллями це получилось. Якщо би я не мав вашої підтримки, вас всіх українців, нічого б не вийшло.  

Дорогі українці, я хочу наголосити, що новий президент буде мати сильну опозицію, дуже сильну. Але я хочу сказати, що Україна, наша найкраща в світі Україна, від цього лише виграє, я точно це знаю, бо ми можемо перемогти лише коли в Україні буде панувати демократія, верховенство права, захист прав людини, забезпечення зростання добробуту, і все що харакатеризується назвою "європейський напрямок розвитку". І в той же час я хочу наголосити, щоб ніхто навіть не сумнівався, що особисто я і вся наша команда готові підставити плече новому президенту в усіх його рішеннях, які відповідатимуть національним інтересам України і нкаближатимуть нас до Євросоюзу і НАТО. І між офіційним оголошенням виборів і інаугурацією я готовий без жодних обмежень витрачати будь-який час для того, щоб допомогти новому президенту увійти в курс справ в найменших деталях. Більше того, я готовий передати йому всю мережу міжнародної підтримки України. Всю мережу, яку ми так дбайливо вибудовували роками. І це і є та реальна "сітка", а не та, де нас безпідставно звинувачували опоненти.

І ще одне дуже важливе: вибори пройшли чесно, вибори пройшли прозоро, вибори пройшли у повній відповідності з європейськими стандартами. Здавалося, ну що тут такого. А я хочу наголосити, що в умовах війни, в умовах російської агресії, ми з вами зберегли демократію, зберегли право вибора українців обирати собі владу і бездоганно провели вже зараз дві президенстьких кампанії, одну парламентську, місцеву, і ми залишаємося єдиною демократичною країною на пострадянському просторі з усіх народів колишнього Радянського Союзу і дорогі українці, ми єдині, де є реальне, а не паперове право міняти владу тоді, коли ви, українці, вважаєте це за потрібне. Це є найбільше наше досягення, це є ознака європейської, демократичної країни, і я пишаюся тим, що я, Петро Порошенко, захистив це право українців. І хочу нагадати, що серед брехливих чуток і брудних пліток, які поширили мої опоненти про те, що я збирався скасувати вибори, що ми намагаємося перешкоджати виборам, що у нас буде перешкоджання вільному волевиявленню громадян, друзі, я навіть не чекаю вибачень від опонентів. Господь їм суддя. А сьогодні 21-го я хотів би подякувати всім українцям, по-перше, за спільну роботу протягом п'яти років, над вирішенням завдань історичного масштабу, стратегічних завдань, завдань, які повстали перед Україною, і які спільно ми далеко просунули в їхньому вирішенні. Зробили безпрецендентний обсяг роботи, приємно, що всі наші міжнародні партнери чітко наголосили, що за п'ять років президентства Порошенка було зроблено набагато більше, ніж за чверть століття до цього. Це є наша з вами перемога. Але ще я хочу сказати, що попереду у нас безліч невирішених проблем, безліч відкритих ран. але я наголошую, що сьогодні країна набагато сильніша, ніж п'ять років тому, це факт. І очевидно, що український народ розраховували на більше, прагнули більшого і сьогодні прийняли те рішення, яке вони прийняли. Я хочу сказати, що я вдячний кожному українцю, я вам вдячний незалежно від того, за кого ви проголосували 31 березня, я вдячний за сьогоднішню активну громадянську позицію. Ще раз наголошую, я вдячний своїй фантастичній команді, найсильнішій в Україні, найпатриотичнішій, наймотивованішій. Друзі, ви найкращі і я хочу сказати, що ми з вами ці роки працювали над складними реформами, над вирішенням і розв'язанням надскладних завдань. Хочу подякувати окремо і тим, хто до нас приєднався під час першого туру, я точно залишаюся в політиці, щоб вам було не соромно за голос, який віддали, за Петра Порошенка і його команду.

Окремо я хочу подякувати тим, хто знайшов в собі сили вибачити мені мої прорахунки і помилки і кинувся в атаку пліч-о-пліч з нашою командую, в складі нашої команди перед другим туром. Велике вам спасибі. Нам точно треба тримати цю єдність, бо саме ваша підтримка і підтримка мільйонів українських виборців не дозволяють мені зараз образитись, замкнутися в собі, умити руки або стати осторонь, ми точно маємо захищати Україну і точно маємо вести її вперед. Ми сьогодні не виграли бій, але це точно не означає, що ми програли війну. Попереду у нас немало битв. І я вам хочу наголосити - Україна точно переможе. І ще я хочу подякувати моїй родині, бо вона втомилася більше за мене за ці роки мого президентства, повірте мені, бо це було нелегко. І я хочу подякувати за те, що вони без радості, зате з великим розумінням, поставилися до мого рішення залишитися у політиці. Я маю їх підтримку і для мене це надзвичайно важливо. Друзі, я просто пишаюся своєю дружиною, не тільки тому, що вона фантастична дружина, перша леді, але мені назавжди буде її образ з українським прапором на стадіоні, яка рухає до свого чоловіка. Марино, я дякую тобі, дітям, батькові за те, що ви завжди поруч. І я знаю, що в найближчі дні, я маю це визнати, вони будуть для мене психологічно непрості, я точно маю розраховувати на свою родину, на свою дружину, на свою команду і ми точно все подолаємо. 

Я сьогодні скажу одну річ, яку я публічно не казав ніколи, воно, чесно кажучи, дуже пафосно, але ця річ, слухайте, я дуже люблю Україну. Я дуже сильно її люблю. Я люблю свій рідний український народ. І цим почуттям я керувався всі роки мого, повірте, нелегкого президенства. І за ці роки розповіли про мене багато жахливої неправди, і якби я міг в неї повірити, я би сам за себе не проголосував, але мине час, історія все розставить по своїх місцях, а завершити я хотів би теж словами Черчілля, який сказав 26 липня 1945 року, коли він пішов у відставку після виборів, які не зміг виграти. Він сказав: "Мені лише залишається висловити народу моєї країни, заради якого я працював всі ці повні негараздів і небезпеки роки, висловити народу свою глибоку вдячність, за постійну і всебічну підтримку, яку він надавав мені під час моєї служби. А також за численні прояви прихильності до свого відданого слуги".

Але друзі, я оптиміст, і наголошую, що все буде добре, і Україна буде успішною країною, великою країною, європейською країною, і це є завдання влади, і це є завдання опозиції, і ми з себе точно не будемо знімати відповідальність. Ну і завершити я хочу словами, що я буду молитися в поточній ситуації: Боже, бережи Україну. Дякую.

 

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина