Середа, 26 лютого 2020
. 3 oC переменная облачность

EUR 26.15/26.67 USD 24.20/24.57
ukenru

Полiтика

Розкрити офшори й ліквідувати Роттердам+. У Зеленського висунули вимоги до Порошенка до завершення президентства

Також від чинного президента очікують перезапуску НАЗК, розблокування роботи Вищого антикорсуду та позбавлення низки повноважень силовиків.

У штабі кандидата в президенти України Володимира Зеленського висунули низку вимог до чинного глави держави Петра Порошенка.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці команди Зеленського на Facebook, повідомляє  видання LK  з посиланням на  ТСН.

"Ми уважно ознайомились із заявою президента України Петра Порошенка про те, що він почув молодь, яка проголосувала проти нього. Тому вимагаємо, щоб до завершення терміну свого перебування на посаді президента України він через контрольовану ним парламентську більшість, а також керівників правоохоронних органів забезпечив ухвалення закону щодо скасування декларування доходів і витрат для громадських активістів; перезапустив роботу НАЗК шляхом формування нового складу цього органа за участю міжнародних експертів і запровадження зовнішнього аудиту його діяльності", - йдеться у заяві.

До того ж у команді Зеленського вимагають від Порошенка забезпечення ухвалення виборчого закону для впровадження пропорційної системи з відкритими списками на наступних парламентських виборах, а також відкликання його законопроекту щодо криміналізації незаконного збагачення та доручення коаліції підтримати проект закону, що розроблений за участю міжнародних експертів.

Окрім цього від чинного українського президента очікують видання актів про призначення суддів та забезпечення реалізації заходів, які допоможуть розблокувати початок роботи Вищого антикорупційного суду.

"Щоб позбавив Службу безпеки України, Національну поліцію та інші правоохоронні органи повноважень у сфері боротьби з економічною злочинністю, а також припинив їхній тиск на суб’єктів підприємницької діяльності", - йдеться у повідомленні.

Водночас від Порошенка вимагають звільнити Сергія Семочка з посади першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки України та опублікувати перелік своїх офшорних компаній, банків, у яких ці компанії мають рахунки, а також фінансову звітність цих компаній за останні п’ять років.

Ще одним пунктом у переліку вимог є ліквідація схеми "Роттердам плюс" і початок зовнішнього незалежного аудиту діяльності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Нагадаємо, 31 березня в Україні відбувся перший тур виборів президента України. Згідно за результатами підрахунку майже 99% до другого туру проходять Володимир Зеленський (30,23%) і Петро Порошенко (15,91%). Тимошенко зайняла третє місце з результатом в 13,39%. Єдиним регіоном, де вона здобула перемогу, стала Івано-Франківська область. Порошенко переміг у Львівській і Тернопільській областях, Юрій Бойко - у Луганській та Донецькій областях, а Зеленський - у решті.

Раніше радник штабу Володимира Зеленського заявив, що кандидат готовий до дебатів з будь-ким, але треба дочекатись другого туру.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!
Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина