Неділя, 23 лютого 2020
. 10 oC пасмурно

EUR 26.10/26.53 USD 24.20/24.51
ukenru

Полiтика

Кошель: Зеленському ще рано розслаблятися. Закон передбачає, що перед другим туром дебати кандидатів обов'язкові

Шоумену Володимирові Зеленському буде вкрай складно в дебатах із чинним президентом України Петром Порошенком, однак акторські навички засновника і художнього керівника студії "Квартал 95" можуть допомогти йому добитися успіху. Таку думку в коментарі  виданню "ГОРДОН"  висловив голова Комітету виборців України Олексій Кошель, повідомляє інтернет-видання LK.

Шоумену Володимирові Зеленському, який лідирує в президентських перегонах, "рано розслаблятися", оскільки, згідно з українським законодавством, перед другим туром виборів він має провести дебати з чинним главою держави Петром Порошенком. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" сказав голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

"У другому турі виборів картина може змінитися – все залежить від стратегій, які оберуть кандидати. Слабке місце Зеленського – відсутність команди і широкої програми. Він не відповів виборцям на велику кількість запитань. У Порошенка також є потреба в зміні стратегії його кампанії. Виборці хочуть бачити нові обличчя і нову якість політики. Думаю, йому варто було б презентувати нові обличчя у своїй команді. У будь-якому разі обидва кандидати шукатимуть нові політтехнологічні прийоми, нові гасла. Обидва боротимуться за виборців кандидатів, які посіли третє місце і нижче. Щоб виграти, Порошенку потрібно заручитися підтримкою того самого [екс-голови СБУ Ігоря] Смешка, [колишнього віце-спікера Верховної Ради Руслана] Кошулинського", – зазначив Кошель.

За його словами, учасники другого туру виборів боротимуться за підтримку лідерів громадської думки, таких як музикант Святослав Вакарчук.

"Заявити про підтримку того чи іншого кандидата буде недостатньо. Тим, хто не пройде в другий тур, ще потрібно постаратися, щоб переконати своїх виборців проголосувати за Зеленського або за Порошенка. Наприклад, я не бачив турів [мера Львова Андрія] Садового на підтримку [лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія] Гриценка. Він просто оголосив, що знімається на користь іншого кандидата, – і все. Учасникам другого туру також важливо заручитися підтримкою лідерів, які перебувають за межами політичного поля. Тут можна згадати того самого Вакарчука. Чимале значення має і підтримка лідерів місцевого самоврядування – мерів тощо. Довіра до політичних партій у нас не така висока, як до авторитетних лідерів, що формують громадську думку. За цих авторитетів і будуть боротися Порошенко і Зеленський", – заявив співрозмовник.

На його думку, багато в чому на результат другого туру можуть вплинути очні дебати Зеленського і Порошенка.

"Зеленському ще рано розслаблятися. Закон передбачає, що перед другим туром дебати кандидатів обов'язкові. Хоча у разі відмови від дебатів відповідальність буде мінімальною. Тут швидше питання політичної відповідальності. У дебатах із досвідченим Порошенком Зеленському буде вкрай складно, але акторські навички можуть допомогти йому добитися успіху. Усе залежить від формату, в якому відбудуться дебати, це буде ток-шоу із жартами або ж суха, змістовна розмова про зовнішню політику, реформи та інші важливі речі", – підкреслив Кошель.

Він вважає, що високий результат нардепу Юрієві Бойку забезпечила підтримка з боку засновника "Опозиційної платформи – За життя" Вадима Рабіновича.

"Чому Бойко обходить Гриценка? У Бойка була дуже активна виборча кампанія, і його підтримав Вадим Рабінович. Гриценко міг показати результат набагато кращий. Але тут позначилося те, що Порошенку вдалося активніше провести свою виборчу кампанію. Тому частина прихильників Гриценка могла проголосувати за нього. Ще одна причина – це зростання рейтингу Смешка. Що, до речі, стало чи не найбільшою несподіванкою. Ну і не забувайте, що Гриценко фігурував у темі про розкрадання в армії. І неважливо, як все завершилося – виборець запам'ятав сам факт, що прізвище Гриценка там прозвучало. Тобто його рейтинг руйнувався системно. А ось зі Смешком ніхто серйозно не воював", – резюмував співрозмовник.

31 березня в Україні відбулися чергові президентські вибори. У них узяло участь 39 кандидатів. Явка становила 62,8%.

Центрвиборчком обробив 90% електронних протоколів. За їх результатами, у другий тур виборів виходять засновник і художній керівник студії "Квартал 95" Володимир Зеленський (30,3% голосів) і чинний глава держави Петро Порошенко (16%). Як заявила 1 квітня голова ЦВК Тетяна Сліпачук, в Україні, очевидно, відбудеться другий тур президентських виборів. Голосування заплановано на 21 квітня.

Удень 1 квітня ЦВК прийняла перший паперовий протокол із результатами голосування. Він надійшов із 51-го округу з Донецької області. У цьому окрузі дві виборчі дільниці – №141523 і №141527.

Усього комісія має одержати оригінали протоколів зі 199 округів усередині країни й одного закордонного округу. 


При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!
Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина