22.08.2019
. 16 oC пасмурно

EUR 27.60/28.35 USD 24.95/25.30
ukenru

Полiтика

Соціологи з ЄС представили свій рейтинг кандидатів у президенти України

До другого туру виборів проходять Зеленський, Порошенко, Тимошенко і Бойко, вважають соціологи з Бельгії, пише Кореспондент.

 За результатами опитування, проведеного на початку березня 2019 року, якби президентські вибори проходили в найближчу неділю, велика частина опитаних віддала б свої голоси за Володимира Зеленського (23,1%), Петра Порошенка (14,3%), Юлію Тимошенко (14,3%) і Юрія Бойка (13,9%). Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія).

 Інші кандидати отримали б меншу підтримку: Анатолій Гриценко - 8,6%, Олег Ляшко - 5,1%, Руслан Кошулинський - 3,1%, Ігор Смешко - 1,9%, Олександр Вілкул - 1,7%, а Ілля Ківа - 1,2%.

 "В Україні є чотири реальних кандидати на проходження до другого туру президентських виборів. Невелика різниця в їхньому нинішньому рейтингу не дає підстав робити якісь точні припущення щодо того, хто саме стане наступним президентом чи увійде до другого туру. Протягом наступних тижнів "Велика четвірка" кандидатів залишиться без змін. У неї й надалі входитимуть Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко, Петро Порошенко і Юрій Бойко", - йдеться у висновках соціологів.

 Зняття Євгеном Мураєвим своєї кандидатури на користь Олександра Вілкула мало нульовий ефект і ніяким чином не збільшило рейтинг Вілкула. На думку дослідників, після попадання Мураєва до санкційного списку РФ і звинувачень у співпраці з українськими спецслужбами частина розчарованих виборців вирішила підтримати Володимира Зеленського, а інша - Юрія Бойка, який залишається чи не єдиним політиком із незаплямованою репутацією на цьому електоральному полі.

 Зняття Андрієм Садовим своєї кандидатури на користь Анатолія Гриценка також не дало негайного результату, але, беручи до уваги розгалужені мережі їхніх регіональних відділень, переваги такого об'єднання можна буде оцінити ближче до парламентських виборів.

 Що стосується парламентських виборів, шанси на проходження в наступний склад українського парламенту мають такі партії: Слуга народу Володимира Зеленського (18,0%), Батьківщина Юлії Тимошенко (14,9%), Опозиційна платформа - За життя Вадима Рабиновича, Юрія Бойка і Віктора Медведчука (14,5%), Блок Петра Порошенка Солідарність (9,1%) і Громадянська позиція Анатолія Гриценка, Дмитра Добродомова й Андрія Садового (6,1%).

Решта політичних партій, зокрема, Радикальна партія Олега Ляшка (4,7%), Свобода (3,1%), УкрОП (1,4%), Опозиційний блок - Партія миру і розвитку Євгена Мураєва, Олександра Вілкула і Вадима Новинського (1,4%), Соціалістична партія України Іллі Ківи (1,3%) та інші, мають менші шанси на перемогу в парламентських виборах.

 Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) у період з 11 до 12 березня 2019 року. Загальна кількість респондентів склала 2024 особи. Метод опитування - комбіноване інтерв'ю. Імовірна похибка - 2,2%.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина