Середа, 30 вересня 2020
. 14 oC облачно с прояснениями

EUR 32.75/33.35 USD 28.05/28.45
ukenru

Новини мiста

Із offline в online: «Республіка-2020» змінює формат

Pin It

За підтримки Українського культурного фонду та в партнерстві з X-Platform цього року фестиваль «Республіка» вперше звучатиме абсолютно по-новому. Цьому сприятиме як формат online, так й інструменти, завдяки яким слухачі перетворяться ще і в глядачів цікавого музичного шоу.

Сьогодні про нову концепцію триденної події, яка відбуватиметься в місті 25-27 вересня, розповіли її організатори та співавтори – Андрій Зоін, Катерина Рай, Сергій Ніжинський та Аліна Олійник.

Трансляція вестиметься із п’яти локацій Старої фортеці. Також в ефір вийде 10 українських та 4 закордонних міста, які збиралися приїхати до Кам’янця, проте через усім відомі причини не зможуть цього зробити. Наразі про вхід за квитками у замок не йдеться, все залежатиме від ситуації в країні та дозволів МОЗу. Попри те, розчаровуватися не варто. Глядачі зможуть відвідати фест віртуально. Адже цього року організатори формують не менше цікаву програму, ніж у старі добрі часи, й акцент буде саме на online-можливостях. 

- Зважаючи на те, що малопопулярні гурти часто збирають не менше переглядів, ніж хедлайнери, ми запрошуємо до співпраці колективи, які, на наш погляд, цікаві і яких би ніколи не взяли на звичайний фестиваль. Упевнений, що ми зробимо їх відомими, - говорить Андрій Зоін.

Каже, що цьогорічна ціль – зібрати команду музикантів, котрі представляють абсолютно різні жанри – від року до репу. Із відомих, наприклад, будуть «Жадан і Собаки» - ска-панк проєкт - і переможець українського Євробачення електрофольк-гурт «Gо_A».

 

- Це якраз одна зі спроб надати артистам можливість попрацювати. Три тижні тому ми провели пробний фестиваль online: за один день його переглянули 80 тис. людей. Тому яким би не був наступний рік, цей формат з нами все одно залишиться, - додає Андрій.

Що чекає на глядачів? Об‘єкти віртуальної реальності, додаткова реальність, 3D-мапінг та ще безліч нових, але актуальних атракцій. Враховуючи умови, в яких буде відбуватися фестиваль, організатори придумали механіку проведення події, яка допоможе не тільки професійній мистецькій спільноті, залученій у проєкті, але й буде цікава глядачам по інший бік екрана монітора, та допоможе туристичній галузі міста, що також зазнала величезних збитків.

Представниця X-Platform’и - online-інституції з інтеграції нових технологій в мистецтво Катерина Рай переконана: така колаборація - ідеальне поєднання мистецтва і креативної індустрії: «Пандемія зробила свій внесок у процеси, які відбуваються сьогодні. Тож такі аудіовізуальні події, як фестиваль «Республіка», потребують уже нових рішень. Ми пропонуємо переосмислити тему і хочемо, щоби люди з різних міст України, відкриваючи свої комп’ютери, були вражені візуалом».

- Коли ми побачили місце, де нам доведеться працювати, були в захваті. Це буде дуже цікавий проект. Бо поєднання таких ультрасучасних інсталяцій, пов’язаних із доповненою реальністю, VR’ом (віртуальною реальністю), старими артефактами, завжди виглядає красиво.

Все мистецтво будується на такому контрасті, - говорить співавтор проєкту Сергій Ніжинський.

Наразі, за словами організаторів фестивалю, йдуть перемовини з кількома телеканалами щодо трансляції концертів наживо. Окрім того, готується інтерактивна платформа, за допомогою якої можна буде потрапити за куліси, заглянути до гримерки тощо. А ще – уже за символічну плату – обрати персонального аватара і слідувати за улюбленим артистом.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина