Понеділок, 06 липня 2020
. 27 oC ясно

EUR 30.05/30.70 USD 26.80/27.20
ukenru

Новини мiста

У Кам'янці-Подільському посилено заходи контролю виконання протиепідемічних заходів

На виконання вимог Кабінету Міністрів України та розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Хмельницької ОДА у Кам’янці-Подільському створено робочу групу, яка здійснює контроль за виконанням і дотриманням протиепідемічних заходів. Із 24 червня вона розпочала роботу.

До складу групи увійшли представники Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради, Департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста міської ради, Управління охорони здоров'я міської ради, Кам’янець-Подільського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, Комунального підприємства «Муніципальна інспекція» та Кам’янець-Подільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Основна увага під час перевірок зосереджується на:

-    дотриманні санітарних вимог під час організації торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, та виконанні рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19);

-    дотриманні суб’єктами господарювання протиепідемічних заходів, в тому числі заборона перебування у приміщеннях без вдягнутих засобів індивідуального захисту (зокрема респіраторів або масок, що закривають ніс та рот);

-    проведенні перед початком робіт (зміни) температурного скринінгу усім працівникам;

-    проведенні суб’єктами господарювання заходів з дезінфекції приміщень з визначеною періодичністю.
    
За підсумками роботи групи, з 24 червня фіксується значна кількість порушень суб’єктами господарювання питань організації торгівлі в умовах карантину, серед яких:

-    перебування працівників та персоналу у приміщеннях без вдягнутих засобів індивідуального захисту;

-    не проведення температурного скринінгу працівникам перед початком роботи;

-    відсутність засобів дезінфекції та не дотримання санітарних вимог щодо регулярного проведення вологого прибирання виробничих приміщень та поверхонь, місць контакту рук працівників і відвідувачів (ручки дверей, місця сидіння, раковини, столи тощо) з використанням миючих та дезінфекційних засобів не рідше, ніж кожні 2 години перед відкриттям та після закінчення робочого дня (зміни).


        
Враховуючи такий стан, вважаємо за доцільне ще раз нагадати підприємцям та суб’єктам господарювання про дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 (зі змінами) «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та етапів послаблення протиепідемічних заходів» та вимог Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020 № 17 “Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)”.
    
Крім того, звертаємо увагу мешканців міста на те що в місті, як і в державі діють карантинні обмеження. Проте відчуття безпеки, яке в багатьох з’явилось після пом’якшення карантину, є уявним і не повинно стати приводом для легковажності, адже на сьогодні статистика захворюваності в Україні говорить про інше, весь минулий тиждень в Україні фіксувалися антирекорди захворювань, кількість хворих значно зросла і станом на 30 червня сягає позначки майже у 45 тис. осіб.

Тому звертаємо вашу увагу на те, що пом’якшення карантину було запроваджено з урахуванням тих заходів безпеки, про які говорять щодня. Це дотримання маскового режиму, часта дезінфекція рук та приміщень, а також звернення до лікаря при перших симптомах захворювання.

У самому розпалі літо та сезон відпусток, зростає і кількість відвідувачів нашого міста. Однак навіть на відпочинку не треба забувати про карантин і відповідальне виконання головних правил під час епідемії, це стосується і підприємців, які надають різні послуги.

Кожен несе особисту відповідальність за своє здоров’я, а тому рекомендуємо на наражатися на небезпеку та не ставити під загрозу своє життя й життя оточуючих.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина