Понеділок, 21 вересня 2020
. 16 oC пасмурно

EUR 32.95/33.56 USD 27.93/28.33
ukenru

Новини мiста

Завтра у Кам'янці-Подільському запрацює служба електро-таксі

Pin It

ілюстративне фото з мережі інтернет

Завтра, першого лютого, на Хмельницькому шосе, 34 о 9.30 відбудеться презентація першої в місті екологічної служби електро-таксі, яке обслуговуватимуть 16 автомобілів.

Наразі всі авто – марки «Nissan LEAF». Однак у майбутньому, як зазначають у прес-центрі міськради, автори проєкту планують запровадити VIP-клас, придбавши автомобіль компанії «Tesla».

Проєкт реалізовується спільно компанією "Смарт-паркінг", що займається розвитком електротранспорту в Кам'янці-Подільському. Також  в міськраді запевняють, що в місті вже встановлено станцію швидкісної зарядки, яка живить електромобіль за 30-40 хв.

Електромобіль як таксі - доводи «за» для користувача

В Україні перші екокари, у вигляді таксі, з'явилися в 2014 році. І, варто зазначити, стали досить популярними не тільки у тих, хто вважає збереження планети більш важливим, ніж власний комфорт, а й у тих, хто цей комфорт цінує, адже при тому, що коштує поїздка на екологічному авто дешевше, комфорту він пропонує набагато більше. Так, якщо таке таксі викликає сім'я з маленькою дитиною, яка щойно заснула, вони можуть не переживати про те, що її розбудить шум двигуна - тому що електрокар абсолютно безшумний. Настільки, що тому ж «Ніссану» довелося змінити форму дзеркал і зробити їх більш обтічними, тому що при повній тиші в салоні свист вітру просто оглушав.

Так що для людей, які не вважають, що шум повинен бути неодмінним супутником хорошої поїздки, це відмінний вибір. Такі авто для таксі дійсно подобаються пасажирам. Але і про відчутне зменшення шкоди для навколишнього середовища забувати не можна. Сьогодні все більше українців замислюється про розумне споживання, а автомобіль на бензині його яскравим прикладом точно не є - всі ці вихлопи, масло та інше точно родом з століття двадцятого, коли про екологічні проблеми тільки починали говорити. А зараз термін «еко-таксі" не здається чужим для слуху тих, хто відноситься до своєї планети відповідально.


Чому це вигідно власнику служби таксі?

 

Може здатися, що початкові вкладення в парк електромобілів не передбачають взагалі ніякої вигоди, адже для того, щоб служба працювала безперебійно, в ній повинно бути близько півсотні авто. Чому так багато? Це пояснюється тим, що повна зарядка електрокара займає досить великий проміжок часу. Водій не може просто заправити машину за кілька хвилин - йому треба вирушати в парк за новою. А це означає, що заряджених і готових до роботи машин повинно бути досить багато. Але при цьому завдяки значній економії на витратних матеріалах і обслуговуванні ці витрати окупаються досить швидко. Справа в тому, що експлуатація електромобілів разом з витратами на їх зарядку в два рази дешевше, ніж експлуатація звичайної машини. Звичайно, це довгострокова інвестиція, але про її окупності можна говорити досить сміливо. Особливо з урахуванням того, що в маркетинговій компанії можна і потрібно зробити особливий наголос саме на факті екологічності, що дозволить службі таксі залучити на свою сторону значну кількість клієнтів.

 Які екокари можна використовувати в службах таксі?

Все залежить від того чи орієнтуватися лише на середній сегмент чи варто захопити і елітний. З урахуванням того, що мода на все екологічне стала поширюватися і на машини, багато керівників компаній не відмовляють собі в задоволенні проїхатись  в «БМВ» чи «Мерседесі» з електродвигуном, що робить такі машини привабливим вибором для служби таксі. Отже, найкраще укомплектувати її декількома моделями. Перш за все - «Ніссан Ліф». У нього просторий комфортний салон, де можуть розташуватися чотири пасажири і просторий багажник, куди помістяться всі валізи.

З урахуванням того, що вартість ста кілометрів пробігу - всього 30 гривень, він дозволяє одночасно пропонувати пасажирам приємні ціни і отримувати солідний прибуток. На даний момент це найкраща машина для таксі. Kia Soul ev також дозволяє обслуговувати пасажирів на найвищому рівні: салон цієї машини оброблений біоматеріалами і виглядає дуже приємно, проїжджати на одному заряді акумулятора від 120 до 170 кілометрів (тобто міняти авто доводиться рідше), а заряджається він за 9 годин. Ще більше може проїжджати на одному заряді «Гольф» - цей екокар може витримати навіть 200 кілометрів, що робить його прекрасним претендентом на «посаду» таксі.

  
Види і способи зарядки електромобілів

Є чотири основні режими зарядки електрокара:

Зарядка від побутової мережі. На даний момент вона практично перестала застосовуватися в сучасних електрокарах. І це зрозуміло - рівень безпеки при такому режимі нижче середнього.

Зарядка від побутової мережі за допомогою змінного струму. Різниця від першого варіанту - використання захисту всередині штатного кабелю. Кабель купується разом з серійним електрокаром.

Одно- або трифазної зарядки.

 При цьому режимі використовується особливий роз'єм. У разі, якщо мова йде про однофазні роз'єми, то використовується SAE J1772. А якщо про трифазних - Mennekes. З його допомогою ви будете впевнені в безпеці під час зарядки електрокара. До того ж, цей режим дозволяє повністю контролювати процес зарядки змінним струмом. Важливо перш ніж почнеться заряджання уточнити, яка фактична потужність доступна. Якщо мова йде про заправні станції, то на них є спеціальні наклейки.

Режим, який передбачає зарядку за допомогою швидкого струму.

На даний момент існує всього два типи подібних станцій для зарядок електрокара: CHAdeMO (ще називають System A або Yazaki) і CCS (System C). Все це - спеціальні комплекси для швидкої зарядки електрокарів постійним струмом.

Так, наприклад, електромобіль Nissan Leaf зарядиться на 80% всього за півгодини. А ось, якщо ви захочете зарядити його до 100%, знадобиться набагато більше часу, так як найдовше йде саме балансування окремих акумуляторів.

Юлія Мукосій

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина