Четвер, 27 лютого 2020
. 6 oC облачно с прояснениями

EUR 26.25/26.74 USD 24.25/24.64
ukenru

Новини мiста

У Кам'янці-Подільському пішов з життя відомий український художник

Борису Негоді було 75 років.

Учора, 18 січня, перестало битися серце відомого подолянина Бориса Негоди, заслуженого художника України, професора кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Про його раптову смерть повідомила завідувачка кафедри Наталія Урсу, передає сайт Є.

Борис Негода був відомим графіком, живописцем. Він - член Національної спілки художників України, заслужений художник України, перший лауреат Хмельницької обласної премії імені В. Розвадовського, лауреат премії імені Івана Огієнка в галузі мистецтва.

Родом Борис Негода із села Калиня, що на Кам’янеччині. Народився він 8 квітня 1944 року. У 1961 році Борис Негода закінчив Чернівецьке художньо-ремісниче училище, а 1974 року - факультет графіки Київського художнього інституту (нині це Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). З цього часу працював у Кам’янці-Подільському над створенням своїх живописних шедеврів. Наприкінці 90-х років минулого століття Борис Михайлович став викладачем живопису тоді ще педагогічного, а нині уже національного університету імені Івана Огієнка.

Свої роботи митець створював, працюючи у таких техніках, як живопис, графіка, олійна пастель і меццотинто. Його роботи зберігаються в музеях, приватних колекціях України та за кордоном. В одному з інтерв’ю Борис Негода колись зізнався, що живописом він живе: «Коли я стою перед мольбертом, то забуваю абсолютно все, забуваю всі проблеми і входжу у свій світ, в якому можу повністю себе реалізувати», – зізнався художник.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!
Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина