Четвер, 27 лютого 2020
. 6 oC облачно с прояснениями

EUR 26.25/26.74 USD 24.25/24.64
ukenru

Новини мiста

Місто в кредит: Борги Кам'янця-Подільського

В місті Кам’янець-Подільський поширюється інформація в ЗМІ про «велику» справу отримання від ЄБРР кредиту  в сумі 15 млн. євро на реалізацію проекту  «Безпечне місто». Озвучується це як досягнення!

А реальні фінансові справи міста не є оптимістичними.

Місто Кам’янець-Подільський є дотаційним. Так з загального розміру бюджету 2018 року в розмірі 919, 5 млн грн - 514,8 млн грн або 56% це є дотації і субвенції з держбюджету. Тобто місто самостійно не заробляє на свої потреби. Крім того, бюджет є споживчим, адже близько 90% усього бюджету спрямовується на зарплату, оплату за енергоносії, харчування, медикаменти і т.п. І всього 0,8% спрямовано на видатки розвитку. Увесь  бюджет розвитку за надходженнями спрямовується на виконання гарантії по кредиту КП «Служба єдиного замовника», який був взятий ще у 2010 році на реконструкцію системи водопостачання і водовідведення. В 2018 році на погашення кредиту було передбачено 3,8 млн грн, хоча і цих коштів вистачало на погашення лише четвертої частини необхідної суми. Термін погашення кредиту 2025 рік, заборгованість перед Мінфіном більше 40 млн. грн. сплачувати потрібно 10-12 млн.грн на рік. Висновок-  місто не вкладається в графік сплати кредиту при такому погашенні ( 3,8 млн. грн на рік)

 Аналогічна  ситуація і з бюджетом 2019 року: з 899,4 млн грн 50% це кошти держбюджету і лише 0,7% складають видатки розвитку. Як і в попередньому році не вистачало коштів і на погашення кредитних зобов‘язань.

 Не кращі перспективи при затвердженому бюджеті на 2020 рік. Так, місту вистачить коштів на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ і на інші поточні витрати, що забезпечить функціонування установ. Однак їх не буде вистачати на погашення уже попередньо взятих кредитних зобов‘язань.

Окрім того, якщо взяти до уваги кредит КП  МТВЕ в сумі біля 9 млн. євро під побудову нової ТЕЦ і враховуючи те, що КП МТВЕ  є збитковим, а держава може зобов’язати міську раду бути гарантом (так як підприємство  комунальне) для Кам’янця-Подільського ситуація виглядатиме  досить плачевно.

Враховуючи усі обставини, планування отримання нових кредитів може призвести до неспроможності функціонування міста.

Але чи думає про це влада?

Та чи є в провладних в планах фінансово спроможне і процвітаюче місто?

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!
Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина