Середа, 23 вересня 2020
. 18 oC небольшая облачность

EUR 32.60/33.23 USD 27.95/28.35
ukenru

Новини мiста

Заручники децентралізації

Pin It

До 26 листопада громади мають право внести остаточні пропозиції щодо корективів перспективного плану формування територій громад. Таку інформацію на днях озвучили у Хмельницькій обласній державній адміністрації. Там презентували проєкт системи адміністративно-територіального устрою області. Як повідомили в ОДА через зміну критеріїв спроможності громад, чинний і затверджений раніше перспективний план мають оновити. Всім сільським радам запропонували надати до 26 листопада на засідання робочої групи рішення сесій своїх рад, або листи про наміри цих сільських рад утворити об’єднану громаду або ж приєднатись до існуючої. Оскільки 29 листопада має бути сформувано і надано план-пропозицію на розгляд Кабінету Міністрів України.

Щодо Кам'янець-Подільського району, то обговорювалось об'єднання Китайгородської зі Слобідсько-Кульчієвецькою громадою, бо одна з них має низький рівень платоспроможності, а інша – недостатню кількість учнів. Після проведення перемов, Китайгородській громаді запропоновано приєднати до них ще дві сільські ради, котрі поки ні з ким не об’єднались. Якщо це відбудеться, то Китайгородська сільська ОТГ залишиться самостійною. Кам'янець-Подільська міська громада ж пропонує приєднати до них села Залісся 1 та Кам'янку. Про це на засіданні оголосив ексголова районної держадміністрації, а віднедавна заступник міського голови Кам’янця-Подільського Василь Сукач.

Останнє рішення викликало здивування у голів сільських рад. Кажуть з ними ніхто не радився, а з населенням тим паче. Занепокоєння також викликає сам лист пропозиції поданий на розгляд  робочої групи, який більш скидається на швидкоруч написану чернетку. Вперше про таке рішення міської влади сільські голови чують на зустрічі з депутатом від округу Ігорем Марчуком та керівництвом району.

Голови рад розповідають, що межі перспективного плану в більшості окреслені без погодження з ними, ініціативи щодо підтримки та роз’яснення напротязі кількох років від районнного керівництва не було, в результаті населення стане заручниками плану дивної для них економічної перспективи.

Економічна сторона рішення, в особливості, що стосується меж міської ОТГ, стає критично невигідною для сільського жителя. Шлях коштів, котрі держава планує виділяти на розвиток громад залишає за собою ймовірність корумпованості. Голови рад піддаються сумнівам. Чи дійдуть кошти до крайніх сіл, та чи не стане подібне рішення початком не розвитку, а занепаду українського села? До 26 листопада голови планують подати рішення сесій, або листи про наміри цих сільських рад утворити об’єднану громаду або ж приєднатись до існуючої, щоб не потрапити в заручники чужих стратегій. 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина