Середа, 23 вересня 2020
. 18 oC небольшая облачность

EUR 32.60/33.23 USD 27.95/28.35
ukenru

Новини мiста

Перспективний план: Децентралізація на Хмельниччині

Pin It

Реформа децентралізації за різними оцінками є найуспішнішою в Україні. Разом із тим вона й найскладніша.

Крайнім терміном із завершення створення об’єднаних територіальних громад та формування спроможних районів є червень 2020 року. Це дасть змогу провести у жовтні того ж року місцеві вибори  на новій територіальній основі та на умовах покриття всієї території України ОТГ. Громади, які не встигають об’єднатися добровільно, найближчим часом зроблять це згідно з перспективним планом. І хоча до такого примусового підходу самі представники громад вочевидь ставляться «прохолодно», однак це дозволить їм стати демографічно, соціально та економічно спроможними.   Цієї теми стосувався візит народного депутата України Ігоря Марчука в Гуменецьке ОТГ, що на Хмельниччині. На сьогоднішній день - одна з науспішніших громад.

Нардеп обговорив з головою громади перcпективний план об’єднання, згідно з яким до Гуменецької ОТГ має бути приєднана територія Маківської сільської об’єднаної територіальної громади.

Також Ігор Марчук поспілкувався з жителями сіл та старостами громади задля налагодження майбутньої співпраці та вирішення озвучених проблем. Проблемна для жителів розмітка на відремонтованому відрізку траси Н03, об’їзна дорога для населеного пункту, економічні та фінансові питання розглянулись на зустрічі. Окрім того нардеп відвідав освітні заклади села Гуменці та обговорив можливість побудови нової сучасної опорної школи, на яку держава готова виділяти фінансування. Марчук вважає, що найбільш перспективним і вигідним є формування освітнього простору в об’єднаних громадах. Це дасть змогу на початковому етапі максимально оптимізувати інфраструктуру навколо й ефективно інвестувати кошти. Окрім того народний депутат відвідав місцевий ЦНАП та сучасну медіатеку. Все що побачили наші журналісти дійсно перевертає з ніг на голову стандартне уявлення про сільську глибинку. Сучасне обладнання та кімнати, в кожній групі дитячого садочку по інтерактивній дошці, медіатека та центр для надання адміністративних послуг. Перший етап децентралізації державі вдалося втілити в життя, і неозброєним оком помітні зміни на краще в спроможних громадах.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина