П'ятниця, 05 червня 2020
. 25 oC ясно

EUR 29.70/30.35 USD 26.40/26.80
ukenru

Новини мiста

День усиновлення: 13 дітей міста чекають на нову сім’ю

На сьогодні 48 юних кам’янчан до 18 років, які мали статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківських прав, знайшли нові родини.

Ще тринадцять, котрі перебувають на обліку служби у справах дітей, потребують сімейного затишку і тепла. Шестеро із них виховується наразі в інтернатних закладах, семеро – в дитячих будинках сімейного типу і тимчасових прийомних сім’ях.

Як зазначила начальник управління служби у справах дітей Лілія Бевз сьогодні на брифінгу, усиновлення – нелегкий крок ні для дітей, ні для потенційних батьків: «Це має бути усвідомлене і виважене рішення, а не звичайна забаганка чи спроба, наприклад, врятувати стосунки в родині». Однак тим, хто дійсно готовий до такого вчинку, фахівці служби у справах дітей допоможуть юридично і морально. Вони розкажуть про основні моменти усиновлення, які потрібно подати для цього документи, як відбувається пошук і знайомство з дитиною, як приймається судом відповідне рішення та здійснюється реєстрація усиновленої дитини за місцем проживання.

- Часто між усиновленою дитиною і батьками виникають конфлікти та непорозуміння. Не потрібно порівнювати її з іншими, змушувати забути минуле і точно не треба вживати радикальних кроків. Набагато краще - помірна суворість і спроба зрозуміти дитину. А ще не варто боятися звертатися до спеціалістів. Бо універсального рецепту для таких ситуацій немає, - додав психолог міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віталій Поліщук.

Важливим моментом залишається і державна підтримка.

- З першого січня 2009 року в ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачено новий вид допомоги  - допомога при усиновленні дитини. Її розмір на сьогодні становить 41,2 тис. грн. Тобто, на відміну від допомоги при народженні дитини, на яку мали право лише усиновлювачі дитини до 1 року, нині право на неї у відповідному розмірі мають всі усиновлювачі, незалежно від віку дитини, - прокоментувала заступник начальника відділу соціальних гарантій, компенсації та у справах сім’ї департаменту соціального захисту Ганна Медведик.

Зазначимо також, що нині на обліку служби у справах дітей перебуває п’ять родин, які бажають усиновити дитину.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина