П'ятниця, 05 червня 2020
. 23 oC переменная облачность

EUR 29.70/30.35 USD 26.40/26.80
ukenru

Новини мiста

Чотири поховання та давня прикраса: в Кам’янці-Подільському нові знахідки

Тривають розкопки на території фортеці. Про це пише  видання LK, з посиланням на сайт "Є".

В Кам’янці-Подільському археологи продовжують розкопки на території Старого замку, де, за історичними свідченнями, була розташована дерев’яна церква Покрови Богородиці ХІV-ХVІІ століття. Нагадаємо, що минулому році тут було частково розкрито фундаменти церкви й костелу святого Станіслава кінця XVI – початку ХІХ століття та знайдено давньоруський могильник.

«Сьогодні п’ятий день розкопок. Наразі вже відкрили чотири поховання давньоруського часу. Це продовження того ж могильника, на який ми натрапили торік. В одному з жіночих поховань знайдена дуже цікава прикраса - скроневе кільце або ж сережка. Це приблизно XIII-XIV століття. Точне датування ще потрібно встановити. Скоріше за все, тут похована заможна жінка. Відкрито та зафіксовано частину двору або ж приміщення, встеленого дрібним обтоптаним камінням. Також натрапили на фрагменти фундаментів. До яких будов вони належали – ще потрібно встановити. Наразі вибираємо грунт: іде засипка часів Трипілля та чернелівської культури, про що свідчать фрагменти знайденої кераміки», - розповідає керівник робіт, старший науковий співробітник давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАН України Лариса Виногродська.

Розкопки цього річ триватимуть ще до кінця серпня. Тож попереду  нові відкриття. Зокрема, науковцям ще потрібно встановити, чи було тут кладовище і за часів литовського періоду. Адже цілком можливо, що Покровська церква могла слугувати і за цвинтарну церкву. Звісно, це стане відомо в процесі подальших досліджень території.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина