Неділя, 20 вересня 2020
. 19 oC пасмурно

EUR 32.85/33.45 USD 27.85/28.25
ukenru

Новини мiста

В Кам’янці-Подільському розпочалися розкопки на місці давньої церкви

Pin It

Минулого року тут натрапили на давньоруський могильник. Про це повідомляє  видання LK, з посиланням на сайт "Є".

Сьогодні в Кам’янці-Подільському археологи взялися за нові розкопки. Розпочали їх на території Старого замку на місці розташування церкви Покрови Богородиці ХІV-ХVІІ століття. Нагадаємо, що минулому році тут було частково розкрито фундаменти церкви та костелу святого Станіслава кінця XVI – початку ХІХ століття, знайдено давньоруський могильник. Тоді, за місяць розкопок, археологи натрапили на сенсаційні знахідки та зробили чимало відкриттів.

Цьогоріч, зазначають в Кам'янець-Подільському державному історичному музеї-заповіднику, розкопки проводяться згідно договором між музеєм та державним підприємством «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інститут археології НАН України. Роботи проводитимуться, як і торік, під керівництвом старшого наукового співробітника давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАН України Лариси Виногородської. Від музею до розкопок долучився завідувач сектору «Музею старожитностей» Петро Болтанюк.

«Хочемо поступово дослідити всю територію двору Старого замку, щоб надалі можна було зайнятися благоустроєм цієї території. Оскільки ділянка велика, а також щодня є чимало відвідувачів, то дослідження робитимемо поступово, у декілька етапів. Цього року розкопки відбуватимуться на ділянці, яка розташована поруч з тією, де археологи працювали торік», - зазначає Олександр Заремба, директор Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника .

Сьогодні пан Олександр уже натрапив на першу знахідку – кістяного гудзика, який можна віднести до періоду XIV століття. Каже, що, скоріше за все він залишився ще з розкопок минулого року, бо саме на тому місці був відвал землі з досліджуваної ділянки, а гудзика знайшли на поверхні.

Довідково. Церква Покрови Богородиці була побудована у ХІV столітті. В описі замку 1494 року храм згадується як дерев’яний з дзвіницею та двома дзвонами. У 1672 році була розібрана для перебудови в кам’яну. За переказами в ній були поховані князі Коріатовичі - Юрій та Олександр.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина