Вівторок, 26 травня 2020
. 12 oC небольшой дождь

EUR 28.90/29.60 USD 26.70/27.11
ukenru

Новини мiста

Просіла бруківка: в Кам’янці-Подільському археологи натрапили на знахідки

Досліджували дворик в Музеї старожитностей. Про це повідомляє  видання LK, з посиланням на  сайт "Є".

В Кам’янці-Подільському археологи віднайшли артефакти часів початку ХХ століття. Натрапили на знахідки випадково. Як повідомляють в Кам'янець-Подільському державному історичному музеї-заповіднику, у дворику Музею старожитностей в результаті опадів просіла бруківка, тож було вирішено закласти в даному місці шурф, щоб визначити причину просідання ґрунту та прослідкувати культурні нашарування.

«В результаті проведених досліджень археологи заглибились до відмітки 2,75 метра від поверхні. Потрапили на дві вигрібні ями. Перша з них була викладена камінням-плитняком. Після її руйнації на цьому ж місці було закладено другу яму, яка була оббита дерев’яними дошками. Попередньо ми припускаємо, що перша яма була викопана в останній чверті ХІХ століння. А в 1920-х роках з’явилась нова яма», - повідомляють в заповіднику.

Речовий матеріал, виявлений в ямі, представлено скляним посудом, уламками фаянсового і керамічного посуду, патрони від берданки (на жаль перегнивши від вологи і кислотності). Також тут знайшли люльку XVIII століття. Датування більшої знайденого матеріалу – кінець ХІХ століття – початок ХХ століття.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина