Вівторок, 25 лютого 2020
. 6 oC пасмурно

EUR 26.15/26.67 USD 24.20/24.57
ukenru

Новини мiста

Фрагмент давньої фортифікації віднайшли археологи у Кам’янці

Під час проведення протиаварійних робіт на пошкодженому мурі Північного бастіону фортеці археологи знайшли фрагмент давньої фортифікаційної конструкції. Повідомляє видання Кам'янець-Live, з посиланням на  прес-службу міської ради.

Фахівці Кам'янець-Подільської археологічної експедиції й співробітники музею-заповідника виявили знахідку в північно-західному куті Північного бастіону. За повідомленням директора Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника Олександра Заремби, фрагмент рову та валу, висотою 1,3-1,5 м від рівня сучасної проїжджої частини вулиці Замкової, виявили на глибині понад 5 м від рівня сучасної денної поверхні Північного бастіону замку.

"Основу валу складав чорнозем з вкрапленнями обмазки та гравію з фрагментами глиняної обмазки, гравію, деревного вугілля та уламками посуду чорноліської культури (ІХ-VIII ст. до н.е). Шар ІХ-VIII ст. до н.е. в основі валу зберігся на висоті 0,4-0,6 м і не містив сторонніх артефактів. Зовнішня поверхня валу була вкрита горілим шаром глини. У верхній частині валу збереглася стовпова яма від дерев'яного частоколу. Під валом залягав потужний шар трипільської культури V-III тис. до н.е. Над валом простежуються стратиграфічні нашарування конструктивних перебудов замку у період середини XVI – початку ХІХ ст."

Археологи припускають, що спорудження валу з частоколом можна відносити до ІХ-VIII ст. до н.е. Також історики гадають, що в даній частині замку існувала оборонна конструкція за часів Трипільської культури, Чорнолісся та давньоруського часу. Не виключено, що укріплення використовувалось у період XIV – першої половини XVI ст. Для однозначного датування та інтерпретації виявленого рову та валу потрібні дослідження об'єкту більшою площею.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!
Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина