Четвер, 04 червня 2020
. 13 oC сильный дождь

EUR 29.50/30.15 USD 26.45/26.85
ukenru

Новини мiста

Нашестя метеликів: на Хмельниччині спостерігають хмари барвистих комах

Люди зазначають, що бачать таку кількість метеликів вперше в житті.

На Хмельниччині фіксують масові польоти метеликів. Тисячі чорно-рудих комах велетенськими хмарами спостерігають вздовж доріг, на полях, в дворах, будинках на стінах та порогах… У соцмережах мешканці області викладають фото та дивуються такому незвичному для Хмельниччини явищу. Пише  інтернет-видання LK, з посиланням на сайт "Є".

Люди зазначають, що бачать таку кількість метеликів вперше в житті. Вони літають на Дунаєвеччині, Деражнянщині, Кам’янеччині… Хтось каже про катаклізми, природне диво, нашестя комах, міграцію... То що ж насправді спровокувало такі масові польоти метеликів і чи є цьому пояснення?

Сергій Ільїнський, викладач природничих наук Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії та Хмельницького Національного університету пояснює, що нічого надзвичайного у таких масових польотах метеликів насправді немає.

«Це сонцевик будяковий – типовий європейський вид. Наразі справді спостерігається завелика чисельність цього виду. Але це нормальне біологічне явище. Такий тип динаміки популяції називають «вибуховим», коли за рік може чисельність збільшитися в десятки разів, а потім спадає. Він характерний для комах, які з точки зору людини можуть вважатися шкідниками. Скажімо, бувають спалахи чисельності шовкопрядів. Однак вже наступного року вмикаються природні регуляторні механізми і чисельність приходить в норму. Тож і явище з метеликами, яке ми спостерігаємо нині, також періодичне. Воно то є, то затихає на десяток років. Щоправда, цілком можливо, що на полях є надмірне розмноження личинок гусені. Сонцевик, наприклад, може шкодити посівам сої. А оскільки в нас соя зараз одна з домінуючих культур, які культивуються масово, то йому є де розмножуватися», - зазначає Сергій Ільїнський.

Нашестя метеликів, власне, спостерігають не лише на Хмельниччині, а й по всій Україні. Як повідомляє BBC News з посиланням на Міністерство екології, в Україні метелики відкладають яйця, гусінь росте і заляльковується, після чого вже протягом місяця лялечки лускаються, з них виростають нові метелики. Як правило, метелики відкладають яйця групами і неодночасно. Тому нове покоління з'являються поступово і не так масово. Проте цього року, через коротку весну метелики відклали яйця майже одночасно, в перший вдалий за погодними умовами день.

 

Як наслідок, всі нові метелики з'явилися так само одночасно - після першого ж літнього дощу.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина