23.09.2019
. 17 oC ясно

EUR 26.40/26.95 USD 24.15/24.45
ukenru

Новини мiста

У Кам’янці на честь Василя Сліпака хочуть назвати вулицю

Василь Сліпак загинув на Донеччині у 2016-му. 23 травня, топонімічна комісія Кам’янець-Подільської міської ради вирішила перейменувати дві місцеві вулиці. Одну з них хочуть назвати на честь львівського оперного співака, героя російсько-української війни Василя Сліпака. Пише  видання LK, з посиланням на сайт "Є".

 

За інформацією прес-служби Кам’янець-Подільської міської ради, на честь українського воїна хочуть назвати вулицю, яка наразі має ім’я загиблого під час Другої світової війни радянського генерала Миколи Ватутіна. Таке перейменування планують здійснити в рамках декомунізації. Нову назву запропонувала Всеукраїнська ініціатива «Активна громада». Думку громадських активістів підтримали представники топонімічної комісії.

«Ще одне перейменування стосувалося провулку Голованівського-Барського. Комісія проголосувала за нову, політично-нейтральну назву — Солов’їний», — йдеться у повідомленні прес-служби.

Крім того, представники топонімічної комісії вирішили дати назву одній із нових вулиць Кам’янця — Проектній-1, що у мікрорайоні Жовтневий. Вона матиме ім’я Миколи Тарнавського — відомого біолога, який навчався в Кам’янець-Подільському сільськогосподарському інституті. Такі пропозиції будуть винесені на сесію міської ради.

 

Для довідки: Василь Сліпак був відомим в Україні та за її межами оперним співаком. Він виступав найбільших операх Європи та Америки. Попри світову славу він став активним учасником Революції Гідності та волонтером. Вперше на війну поїхав у травні 2015 року й отримав там позивний «Міф» на честь Мефістофеля — героя опери «Фауст». В лавах Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» він брав участь у боях в Пісках і Авдіївці. Загинув Василь Сліпак 29 червня 2016 року від ворожої кулі снайпера в Луганському Донецької області. Поховали героя на Личаківському цвинтарі у Львові. 

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина