Вівторок, 02 червня 2020
. 8 oC дождь

EUR 29.40/30.05 USD 26.50/26.90
ukenru

Новини мiста

Робота працівників у вихідні має оплачуватися у подвійному розмірі

Відділ контролю за дотриманням законодавства про працю Кам’янець-Подільської міської ради повідомляє, що, згідно зі статтею 71 Кодексу законів про працю України - «Заборона роботи у вихідні дні. Винятковий порядок застосування такої роботи», робота у вихідні забороняється. Про це повідомляє  видання LK, з посиланням на  сайт міської ради.

Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається лише з дозволу органу первинної профспілкової організації підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються чинним законодавством, а саме:

- для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;
- для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
- для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;
- для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.
    
Залучення працівників до роботи у вихідні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Водночас статтею 72 Кодексу законів про працю України - «Компенсація за роботу у вихідний день» передбачено, що робота у вихідні може компенсуватися працівникові, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

За бажанням працівника, котрий працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.


Завідувач відділу                                В. Міхальський

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина