Вівторок, 02 червня 2020
. 8 oC дождь

EUR 29.40/30.05 USD 26.50/26.90
ukenru

Новини мiста

Цей день в історії Хмельниччини: 20 квітня

Що про цей день розповідають історичні джерела. Про це повідомляє  видання  LK  з посиланням на  сайт Є.

20 квітня 1919 року командир Дієвої армії Української Народної Республіки Симон Петлюра відвідав Шепетівку. Він виступив на торговому майдані Шепетівки та біля залізничного вокзалу міста з патріотичними промовами та закликав місцеве населення вступати до військ УНР. Потім привітав бійців 3-го Січового полку з Великоднем та вручив подарунки.

У 1945 році цього дня відповідною постановою було створено Кам’янець-Подільський індустріальний технікум (нині Кам’янець-Подільський індустріальний коледж). Найперша спеціальність “Електроустаткування промислових підприємств і установок” існує до сьогоднішнього дня.

20 квітня 1995 року згідно з рішенням Хмельницької міської Ради народних депутатів до переліку об'єктів архітектури та містобудування Хмельницького включили особняк домовласника Шпігеля. Ця цегляна споруда початку 20 століття, збереглась до наших часів. Будинок був побудований на вулиці Дворянській проскурівським нотаріусом Ісааком Шпігелем. Вулиця Дворянська (нині — Володимирська), на якій був збудований особняк, активно розбудовувалась. Ця споруда стала першою цегляною будівлею в центральному районі тодішнього Проскурова.Будівля була побудована в архітектурному стилі «модерн», який став характерним для будівель міста в кінці 19 століття — на початку 20 століття.

20 квітня 2016 року в районі села Федорівка, Бахмутського району, Донецької області трагічно загинув захисник України – Андрій Михайлович Біленький з Шепетівки. Служив у Збройних Силах України воював у 13-й штурмовій бригаді.

У минулому році цього дня тисячу учасників на стадіоні в Хмельницькому зібрала загальноміська руханка. Зарядку в такому форматі в місті провели вперше. «Рухалося» майже 1000 школярів та студентів міста Хмельницького.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина