18.10.2019
. 13 oC ясно

EUR 27.45/28.05 USD 24.85/25.25
ukenru

Новини мiста

На Хмельниччині зафіксували спалах африканської чуми

Поголів'я свиней знищують.

На Хмельниччині зареєстрували захворювання свиней на африканську чуму. Про це повідомляють в Головному управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, передає  видання LK з посиланням на "Є".

 

«Спалах АЧС зафіксовано в ТОВ «Оболонь Агро» в селі Почапинці Чемеровецького району. 9 квітня в господарстві захворіло дві свиноматки. До нас надійшло звернення від ветлікаря про те, що вони не піддаються лікуванню. Тварини загинули. Спеціалісти, які виїхали на місце події, відібрали біоматеріал та направили на дослідження до Хмельницької державної регіональної лабораторії. І вже лабораторно у свиней підтвердили діагноз АЧС», - розповів Олександр Садов’юк, заступник начальника управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

За його словами, зараз уже затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду. На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії вогнищем АЧС визнано територію ферми в селі Почапинці. Ще два села – Почапинці і Садове увійшли до загрозливої зони. 10-кілометрову зоною довкола вогнища АЧС визнали зоною нагляду.

«Усе поголів’я свиней, а це 547 голів, уже завершують знищувати. В селах, які потрапили до зони захисту, очікуємо, коли пройде інкубаційний період, населенню буде запропоновано здати тварин за забійні підприємства», - каже Олександр Садов'юк.

Зазначає, що останній спалах африканської чуми на Хмельниччині був зафіксований минулого року в цьому ж населеному пункті. Щоправда, не на фермі, а в приватному господарстві.

Довідково: Африканська чума свиней (АЧС) – одна із найбільш небезпечних хвороб свиней з високою смертністю. АЧС входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина