19.05.2019
. 21 oC дождь

EUR 29.05/29.70 USD 26.15/26.46
ukenru

Новини мiста

Загадкова Баговиця: на Кам’янеччині археологи натрапили на невідомі поховання

Їх знайшли на території дачного кооперативу.

Археологи Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника розпочали новий археологічний сезон. Днями команда музею дослідила поховання на території дачного кооперативу поблизу села Баговиця Кам’янець-Подільського району, пише "Є".

«Це були незаплановані дослідження. Під час добудови дачі будівельники виявили кістяк. Звернулися до поліції, а правоохоронці, оглянувши поховання, дійшли висновку, що варто залучити археологів. Через кілька днів натрапили на ще одне поховання. Тож наша експедиція виїхала на місце знахідки. Поховання знаходяться одне від одного у трьох метрах. На жаль, у них не виявлено матеріалів, які б дали нам точну хронологічну прив’язку. Що цікаво, поховання розташовані у взаємопротилежному напрямку одне від одного. Перше – поховання чоловіка 40-60 років орієнтоване головою на схід, що суперечить християнським традиціям. В іншому – похоронений підліток, скоріше за все дівчина, і поховання вже орієнтоване головою на захід, як прийнято в християн», - розповідає Ігор Старенький, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника та співробітник Кам'янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції.

Наразі археологи припускають, що тут міг бути цвинтар, оскільки, зі слів людей, які проживають по-сусідству, минулоріч поруч також натрапили на ще одне поховання. Прив’язати його до якогось населеного пункту, кажуть, наразі важко. Не виключають і того, що його можна пов’язувати з хутором Баговицький Кордон, який був розташований у долині річки, а нині ця територія затоплена водами Дністровського водосховища. Вік поховань – в проміжку XVII – XIX століть.

Знайдені кістяки будуть направлені до Інституту археології НАН України для проведення антропологічної експертизи. 
Разом з тим Ігор Старенький додає, що кожен населений пункт середнього Подністров’я – унікальний.

«В околицях будь-якого села може бути з десяток археологічних пам’яток. Серед таких і Баговиця. Хоч масштабних археологічних досліджень тут не проводилося, але, разом з тим, це досить багатий на пам’ятки регіон. До прикладу, тут є унікальне багатошарове поселення, залишки площадки раннього Трипілля, пізнього палеоліту та мезоліту, доби пізньої бронзи, пізнього чорнолісся та навіть є фрагменти кераміки черняхівської культури і давньоруського часу. Ці пам’ятки при масштабних археологічних дослідженнях дають змогу побачити, як відбувалося заселення нашого регіону та змінювалися одна за одною культури». Відомі на сьогоднішній день – увійшли до видання «Баговицький археологічний мікрорегіон», яке побачило світ наприкінці минулого року», - зазначає Ігор Старенький.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина