21.05.2019
. 16 oC ясно

EUR 28.90/29.45 USD 26.00/26.35
ukenru

Новини мiста

Запуск нової електростанції у Кам'янці-Подільському: Про зменшення тарифів мова не йде

Місту вдалося зробити важливий крок у напрямку енергетики. На базі КП «Міськтепловоденергія», на вул. Крип’якевича, запрацювала електростанція з когенераційними газовими установками, передає  сайт міської ради.

Як розповідають у МТВЕ, один із пріоритетів енергетичної стратегії України до 2030 року – це використання скидного тепла та перетворення котелень, що виробляють лише тепло, на когенераційні електростанції. І вже сьогодні варто подумати, чим замінити традиційну атомну енергетику. 
Саме тому міською владою і керівництвом КП «Міськтепловоденергія» за підтримки народного депутата Володимира Мельниченка було прийнято рішення про будівництво електростанції, встановленою потужністю: електричною - 1,89 МВт, тепловою -3,0 МВт. Нова електростанція – це комплекс обладнання, що працює способом комбінованого виробництва електричної й теплової енергії. Докладніше про її роботу та значення для підприємства і самого міста розповів генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук.
-    В чому особливість роботи нової електростанції? 
-    Основне її завдання – виробництво електроенергії для власних потреб підприємства, отримання її для використання по собівартості на виробництво послуг з теплової енергії, водопостачання і водовідведення.
А взагалі особливістю когенераційних технологій є зменшення витрат палива на виробіток теплоти і електроенергії, тобто витрат на енергоносії, а разом з цим -  скорочення викидів парникових газів і шкідливих речовин в навколишнє середовище. 

    - Йшла мова про те, що нова електростанція – це крок до енергетичної незалежності підприємства і міста загалом. У чому він полягає? 

    - Ця незалежність полягає в убезпеченні підприємства і мешканців від аварійних чи планових віялових відключень електроенергії. Адже в результаті перепадів напруги у мережі, які можуть відбуватися досить часто (6 разів ставались відключення електроенергії на КПМТВЕ у січні і 8 разів - у лютому цього року) залишаються без електрики і на тривалий час автоматично відключаються каналізаційні насосні станції на міських очисних спорудах, обладнання водопровідної мережі і котелень. Власна електростанція дозволить об’єктам КПМТВЕ не залежати від ТОВ «Енергосистеми України», дасть ефект в підігріві гарячої води, особливо влітку.

-    Який економічний ефект від роботи станції?
-    Річний економічний ефект -11,1 млн грн. Річний виробіток продукції такий: електричної енергії – 12,1 млн КВт-год; теплової енергії -14,8 тис. Гкал.

- Чи вплине це на тарифи?
- Про зменшення тарифів мова не йде. Вони й без того менші за середньостатистичні по Україні. Утім, йдеться про стримування зростання тарифу, який встановлює для нас державний регулятор НКРЕКП.

- Яка вартість обладнання та загалом проекту?
- Обладнання для електростанції було закуплено за кошти Світового банку, все інше зроблене силами самого підприємства. Загальна вартість проекту  35млн грн.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина