26.08.2019
. 22 oC ясно

EUR 27.55/28.30 USD 24.95/25.30
ukenru

Новини мiста

Солярка з-під землі: щоб врятувати «Лебедине озеро» в Кам’янці-Подільському зводять фільтрувальну станцію

Навесні у водоймі знову поселяться лебеді, передає  сайт Є.

В Кам’янці-Подільському у парку Героїв Майдану, де нещодавно під землею натрапили на горючі речовину, змішану з грунтовими водами, розпочали роботи з будівництва міні-фільтрувальної станції. Наразі на «Лебединому озері» встановлюють шлюзову завісу, які очищуватимуть підземні води, що потрапляють до водойми.

«Самої ємності з нафтопродуктами знайти не вдалося. Але навіть якщо ці ємності не вдасться знайти, проблему залишити не можна. Розуміємо, що до цього місця стікаються грунтові води впереміш з нафтопродуктами. Тож у парку ми вирішили зробити відстійник та регулярно будемо відпомповувати забруднену воду. А біля «Лебединого озера » беремося за будівництво невеличкої фільтрувальної станції», - каже заступник міського голови Сергій Бабій.

Тим часом, пошуки можливих ємностей з нафтопродуктами продовжуватимуть .

«Найближчим часом будемо бурити грунт у двох місцях, які викликають підозри. Одне з них неподалік центрального ринку. Можливо саме звідти підшкірні води несуть ці нафтопродукти до території парку та «Лебединого озера». Тому першочергово проведемо розвідувальні роботи сам там».

Уже навесні на лебединому «Лебедині озері» знову планують поселити лебедів. Нагадаємо, семеро білих красенів, які тут мешкали, загинули через те, що наковталися нафтопродуктів.

«Два наших чорних австралійських лебеді зараз мешкають в еколого-натуралістичному центрі. З ними все гаразд, адже в ті дні, коли озеро вкрила масляниста плівка, вони не перебували на водоймі. Ще одну пару білих лебедів нам повернули із Самчиків. Восени п'ятьох птахів із першого потомства ми передали на утримання в цей музей-заповідник», - каже міський голова Михайло Сімашкевич.

Вже навесні птахів планують поселити на «Лебединому озері».

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина