21.08.2019
. 18 oC ясно

EUR 27.60/28.35 USD 25.00/25.35
ukenru

Новини мiста

В Кам’янці-Подільському археологи знайшли гаманець зі срібними монетами

Скарб налічує десять середньовічних монет, пише сайт  Є.

Старе місто Кам’янця-Подільського продовжує розкривати свої секрети археологам. У 2018 році підчас розкопок на ділянці по вулиці Татарська 17/1 археологи Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника завідувач сектору «Музей старожитностей» Петро Болтанюк та провідний науковий співробітник Ігор Старенький у складі Кам'янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції знайшли гаманець з десятьма срібними монетами.

Скарб знайшли на об'єкті №2, який представляв собою житло золотоординсько-литовського часу. Тут археологи виявили піч з великою кількістю кахель, під якою знайдено невеличкий скарб у вигляді загубленого гаманця.

«Гаманець являє собою зліпку з 10 монет, які датуються часом 1447–1589 років і знайдений був на глибині 1,8 метра від сучасної поверхні на рівні горизонту житла золотординсько-литовського часу. Найдавнішим є білонний гданський солід Казимира IV Ягеллончика. Монета сильно потерта. На аверсі герб Королівства Польського орел, розміщений на гербовому картуші. По колу напис «KAZIMIRVS REX P» збережений лише частково. На аверсі герб м. Гданська, по колу напис «MONET CIVIT DAI» збережений лише частково», - йдеться у дописі провідного наукового співробітника заповідника Ігоря Старенького.

Науковець додає, що найпізнішою монетою серед знайдених є солід Сигізмунда ІІІ Вази, датований 1592 роком.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!

© "Сайтостроитель - створення сайту інтернет-газети "

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина