П'ятниця, 05 червня 2020
. 25 oC ясно

EUR 29.70/30.35 USD 26.40/26.80
ukenru

Новини мiста

Історична подія: У Кам'янці-Подільському офіційно відкрилась перша в Україні, третя у Європі та п’ята в світі біо-теплоелектростанція

Сьогодні, 3 липня 2018 року у Кам’янці-Подільському відбулося урочисте відкриття першої в Україні, третьої у Європі та лише п’ятої в світі біо-теплоелектростанції потужністю 45 МВт, що вироблятиме теплову та електричну енергію. Новітня теплоелектростанція стане енергоефективною альтернативою застарілим потужностям газової ТЕЦ і позбавить місто від газової «залежності». Адже безперебійно забезпечуватиме кам’янчан теплом, яке вироблятиметься з вітчизняного біопалива: соломи, відходів кукурудзи і соняшника, тріски деревини.

 

 

На початку 2014 року комунальне підприємство «Міськтепловоденергія» Кам’янець-Подільської міської ради одним із перших в Україні задекларувало амбітний план – за декілька років максимально відмовитися від використання природного газу та перейти на альтернативні види палива. За цей період в місті проведено реконструкцію трьох діючих та збудовано чотири нових котельні, що працюють на агропелетах і деревній трісці. Так, лише впродовж 2016-2017 рр., за рахунок заміщення альтернативними видами палива споживання природного газу було зменшено на 5,2 млн. куб. м.

 

Наймасштабнішим енергоефективним проектом Кам’янця-Подільського стало будівництво новітньої теплоелектростанції потужністю 45 МВт з комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії газовими і твердопаливними котлами. Його було розпочато 2015 року в рамках проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання», який впроваджується за кошти кредиту Світового банку. Будівництво об’єкту виконувало ТОВ «Котлозавод «Крігер», що розташоване у місті Житомир та входить до складу потужного енергохолдингу «Kriger», який успішно працює з провідними компаніями світу (Франція, Великобританія, Німеччина).

 

 

Теплоелектростанцію оснащено унікальною турбіною з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна) потужністю 1,8 МВт. Замість водяної пари в системі ОRС випаровуються органічні рідини. А температура кипіння і випаровування цих рідин нижча, ніж температура кипіння води. Використання установок з модулем ОRС є важливим фактором енергозбереження та покращення екологічної ситуації. Турбіна ОRС – винахід французької компанії «Еnertime», фахівці якої повністю супроводжували процес її монтажу і налаштування. 

Модуль ORC підведений до 2 твердопаливних котлів потужністю 10 і 5 МВт. Потужні твердопаливні котли, що працюватимуть на теплоелектростанції виготовлені ТОВ «Котлозавод «Крігер», обладнання якого сертифіковане в Україні, країнах СНД та Європейського Союзу.

 

Також на теплоелектростанції встановлено два газових котли потужністю 12 МВт кожен, які використовуватимуться для пікових навантажень, коли температура сягатиме нижче -10оС. Дані котли виготовлені німецькою компанією «Viessmann».

Загалом, завдяки цьому проекту, місто планує зменшити споживання природного газу на 15,5 млн. куб. м (або 65%) на суму близько 115 млн. грн.

 

Взяти участь у старті роботи об’єкту приїхали голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук, голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, генеральний директор енергохолдингу «Крігер» Леонід Крігер, представники Асоціації міст України, а також міський голова Михайло Сімашкевич, депутати, члени виконавчого комітету. 

 

 

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина