Субота, 26 вересня 2020
. 19 oC небольшой дождь

EUR 32.50/33.12 USD 28.00/28.41
ukenru

Новини України

Польща готує нову міграційну політику: до чого готуватися українцям

Pin It

Уряд Польщі планує розробити і затвердити принципи нової міграційної політики протягом півроку, що змінить ринок праці й умови працевлаштування заробітчан.

Про це заявив заступник директора департаменту міністерства сім'ї, праці і соціальної політики Польщі Мирослав Пшевозьнік, пише "Укрінформ". 

"Зараз триває робота над новою версією міграційної політики, її принципи у нас будуть через 3-4 місяці, їх ще має затвердити уряд. Загалом це займе до півроку", - розповів він.

За словами Пшевозьніка, міграційна політика базуватиметься на чотирьох основах.

 

"Першою основою є захист польського ринку праці, адже кожна країна захищає свій ринок і своїх працівників. Друга - взаємозамінність працівників, особливо в дефіцитних спеціальностях. Третя - циркулярне перебування іноземних трудових мігрантів. Не може бути мови про тривалі терміни працевлаштування в Польщі - тільки обмежені. Четвертою основою є заповнення прогалин в тих регіонах, де не вистачає робочих рук", - сказав представник міністерства. 

Водночас він зазначив, що для більш тривалого працевлаштування іноземців не буде перешкод за умови отримання ними документів на постійне проживання в Польщі.

 

Також Пшевозьнік повідомив, що раніше більшість українців, які приїжджали на роботу до Польщі, концентрувалися переважно в Мазовецькому воєводстві (адміністративний центр - Варшава) - 70%, проте зараз ситуація змінилася - тепер у Варшаві і околицях працюють лише 35% українських заробітчан.

"Ми не очікуємо, що кількість працівників з України в цьому році зменшиться: буде зростання, правда, незначний", - додав він, зауваживши, що минулого року в Польщі видали 130 тис. дозволів на сезонну роботу (садівництво, лісництво, рибальство), що більше, ніж в 2018 році, - 98% дозволів отримали громадяни України.

 

Водночас Пшевозьнік наголосив, що минулого року Польща видала 1,6 млн дозволів про наміри працевлаштування до півроку, що на 100 тис. більше, ніж в 2018-му, з них до 91% - українцям. 

До того ж було видано на 80 тисяч більше дозволів на роботу терміном до трьох років на підставі віз - 74% таких документів отримали українці.

За оцінками Нацбанку Польщі, в країні зараз перебувають 900 тис. трудових мігрантів із України, а за підрахунками міністерства сім'ї, праці і соціальної політики - від 800 тис. до 1 млн.

 

Цього року мінімальна оплата години праці становить 17 злотих брутто (понад 110 грн), а мінімальна зарплата - 2,6 тис. злотих брутто (майже 17 тис. грн). До 2024 року, за прогнозами уряду, мінімальна зарплата може вирости до 4 тис. злотих брутто (26 тис. грн). 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина