Понеділок, 21 вересня 2020
. 16 oC пасмурно

EUR 32.95/33.56 USD 27.93/28.33
ukenru

Новини України

"Газпром" перерахував "Нафтогазу України" борг у 2,9 мільярда доларів

Pin It

Москва виконала рішення Стокгольмського арбітражу.

27 грудня російська компанія "Газпром" перерахувала "Нафтогазу України" борг у розмірі 2,9 млрд доларів.

Таким чином Москва виконала рішення Стокгольмського арбітражу та домовленостей двох сторін за підсумками переговорів у Мінську, повідомив представник "Газпрому", пише ТАСС.

"З метою виконання домовленостей, досягнутих в Мінську 20 грудня, "Газпром" здійснив виплату 2,9 мільярда доларів "Нафтогазу України" відповідно до рішення Арбітражного інституту ТПП Стокгольма в термін, передбачений протоколом від 20 грудня", - уточнив представник "Газпрому".

"Так, Україна отримала 2,918 мільярда доларів США від "Газпрому" на виконання рішення Стокгольмського арбітражу", - уточнив у Facebook виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Нагадаємо, у грудні 2017-го та в лютому 2018-го Стокгольмський арбітраж виніс рішення щодо зустрічних позовів "Газпрому" та "Нафтогазу" щодо умов закупівлі газу Україною, а також щодо транзиту російського газу територією України до Європи. За підсумками двох рішень Росія мала сплатити Україні 2,56 млрд доларів. "Газпром" заявив, що ці рішення створили дисбаланс у Києві, в зв'язку з чим він, з одного боку, оскаржить їх, з іншого боку – має намір розірвати ці контракти через цей же суд. "Газпром" направив "Нафтогазу" офіційне повідомлення про початок процедури розірвання контрактів. У Києві розривати контракти не хотіли.

"Газпром" у березні оскаржив у Швеції рішення арбітражу Стокгольму за позовом "Нафтогазу" за контрактами на постачання та транзит газу. Проте всі суди програв. У підсумку, разом із пенею, "Газпром" змушений був заплатити 2,918 млрд доларів США.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина