Понеділок, 21 вересня 2020
. 16 oC пасмурно

EUR 32.85/33.45 USD 27.93/28.33
ukenru

Новини України

Зеленський підписав закон про скасування «майданчиків Яценка»

Pin It

Про це свідчать дані з сайту Верховної Ради, передає hromadske.ua

Так, глава держави підписав закон «про внесення змін до Податкового кодексу щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості та прозорості реалізації майна».

Йдеться про ліквідацію так званих «майданчиків Яценка», які заробляли на оцінюванні нерухомості.

Так, з 1 січня 2020 року запроваджується спрощена модель оцінки нерухомості. Людина зможе отримати довідку про автоматичну оцінку нерухомості та на її підставі укласти угоду щодо об’єкта нерухомості. Посередники у вигляді «майданчиків» більше потрібні не будуть.

У разі незгоди з вартістю нерухомості особа має право звернутись до суб’єкта оцінювальної діяльності та провести оцінку за системою, яка є зараз.

Згідно з законом, нотаріуси отримають право безоплатного доступу до Єдиної бази для перевірки довідок та звітів про оцінку об’єктів нерухомості.

Єдину базу даних звітів про оцінку мають запустити не пізніше 1 липня 2020 року.

Депутати ухвалили цей законопроект 5 грудня.

Ухвалення законопроєкту викликало скандал всередині фракції «Слуга Народу». Голова комітету фінансів та податків Данило Гетманцев («Слуга народу») розкритикував своїх колег по фракції за те, що вони не підтримали на комітеті законопроєкт, який мав би знищити, на його думку, корупцію під час продажу нерухомості. 

Йдеться про законопроєкт №2047, який ліквідовує так звані «майданчики Яценка» — ці електронні майданчики виступають посередниками між оцінниками нерухомості та Фондом держмайна, отримуючи гроші за внесення даних у базу Фонду.

Чотири майданчики пов’язують з депутатом Антоном Яценком. Сам Яценко заперечив будь-який зв'язок з цими майданчиками.

Тоді ж з’явилася інформація про те, що окремі депутати отримали по 30 тисяч доларів хабарів за те, що не голосуватимуть за цей законопроєкт. У жовтні фінансовий комітет Верховної Ради провалив голосування за цей антикорупційний законопроєкт. Після чого виникли підозри, що депутати не голосували, бо отримали власну вигоду.

23 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо можливого отримання хабаря у розмірі 30 тисяч доларів 11 депутатами від «Слуги народу». А президент Зеленський заявив, що всі члени комітету повинні пройти перевірку на поліграфі.

Того ж дня перевірку на поліграфі пройшов депутат від «Слуги народу» Олександр Дубінський, й він заперечив, що отримував хабар за блокування законопроєкту №2047 у фінансовому комітеті.

24 жовтня тест на поліграфі пройшов Давид Арахамія. Він заперечив, що отримував хабарі за час депутатської діяльності.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина