П'ятниця, 28 лютого 2020
. 4 oC пасмурно

EUR 26.60/27.18 USD 24.25/24.64
ukenru

Новини України

Українські військові вивчатимуть англійську мову з 2020 року

З 2020  року у Збройних силах хочуть серйозно покращити якість вивчення  на всіх рівнях. 

Про це повідомив заступник начальника Генштабу Сергій Наєв.

"Маємо вивчати документи в оригіналі. Ментально бути такими, як наші західні партнери", - пояснює Сергій Наєв у коментарі BBC.

У наступному році в ЗСУ мають посилити вивчення англійської мови, у тому числі за допомогою інструкторів західних партнерів.

На питання, як саме це відбуватиметься, генерал Наєв відповідає, що мова загалом йде про курси у вищих військових навчальних закладах.

"Всі військовослужбовці, починаючи від солдата до генерала, будуть поступово вивчати англійську мову, щоб знати і вміти використовувати штабні документи. І щоб можна було нормально спілкуватися під час міжнародних навчань", - каже заступник начальника Генштабу.

Він додає, що вивчення англійської стане одним з факторів мотивації для тих військових, хто розраховує на зростання по службі: "Буде надаватися перевага тому офіцеру чи сержанту, який знає англійську мову".

Адмірал Військово-Морських Сил ЗС України Ігор Кабаненко повідомив, що масове вивчення операційної англійської за стандартами НАТО розпочалося у 2012-му, але було зупинено у 2013-му.

Радий, що врешті-решт військове керівництво заговорило про очевидну річ - пріоритет вивчення операційної англійської в ЗСУ. Бо без цього не буде інтеграціі в НАТО, ні малої, ні великої.

На жаль, чомусь були потрібні довги роки для усвідомлення цього... про це говорив і писав, але нікому на Повітряфлотському було на потрібно...

Хотів би нагадати, що масове вивчення операційної англійської за стандартами НАТО розпочалося у 2012-му (нічого не переплутано - саме у 2012-му), мали місце гарні результати за підсумками року... але, вивчення англійської у військах було зупинено у 2013-му... і до останнього часу нічого не відбувалося...,- зазначив Ігор Кабаненко.

Також він надав власні рекомендації: 

Рекомендую:
1. Вивчити згаданий досвід, а також згадати тих, хто саме категорично був проти оволодіння англійською і ставив серйозні «палки в колеса».
2. Запустити систему вивчення мови, принаймні 6 годин службового часу на тиждень - багато можна взяти з досвіду 2012-го і країн Східної Європи, що вже пройшли цей шлях в НАТО.
3. Встановити чітки часові рамки вивчення англійської (STANAG 1111 - півроку, екзамен, STANAG 2222 - до кінця 2020, знов же екзамен).
4. Хто не зміг вивчити - розбиратися персонально з мотивами, по великому рахунку - дякувати за службу і... прощатися.

Це буде чесно... і правильно. Вивчення мови для забезпечення професійної діяльності не може бути від паркану і до безкінечності, бо є чітки STANAGі. І це виключно питання внутрішньої мотивації, тобто практичної готовності конкретного військового переходити на стандарти НАТО (читай - рухатися в НАТО), а не лише міняти таблички на кабінетах. Ця мотивація не змінюється зміною влади - вона або є, або іі нема, - написав адмірал на своїй  сторінці у фейсбук.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Розсилка

Підпишіться на розсилку. Не пропустіть жодної новини.

Це не спам!
Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина