Неділя, 20 вересня 2020
. 15 oC пасмурно

EUR 32.85/33.45 USD 27.85/28.25
ukenru

Новини України

Україна та РФ домовилися про транзит газу. В Міненерго розповіли про умови договору

Pin It

В Міненерго підтвердили, що транзит буде, передає ТСН.

Україна та РФ домовилися про новий договір транзиту газу терміном на п'ять років з можливістю пролонгації ще на десять років.

Про це під час брифінгу 21 грудня повідомив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель. 

Він зазначив, що згідно з домовленостями, РФ поверне грошима Україні три мільярди боргу .

"Зобов'язання РФ, покладені Стокгольмським арбітражем, будуть виплачені грошима ще до нового року. НАК "Нафтогаз" отримає три мільярди відповідно до тих домовленостей, які зараз є", - сказав міністр.

Він також додав, що згідно з домовленостями між сторонами, Україна відкличе із судів інші позови до "Газпрому", вони будуть переглянуті між двома господарчими суб'єктами. Ніяких позовних взаємних позовних вимог не залишиться.

Що до умов транзиту то, за словами Оржеля, домовилися подовжити його на п'ять років з можливістю пролонгації ще на 10 років на тих же умовах.

"Обсяги, які зафіксовані. Мінімально гарантовані для транзиту: перший рік - 65 млрд кубів і по 40 млрд кубів у наступні чотири роки (2021-2024 - прим.ред.). Зважаючи на те, що у нас є певне зменшення гарантованих обсягів транспортування, сторони розуміють, що тарифи мають зростати. Тобто буде певне збільшення тарифу на транспортування. Керуючись європейськими методологіями тарифу, кінцевий вже визначить регулятор. Регулятор порахує, візьме вихідні дані", -  додав він. 

За словами виконавчого директора НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка, всі документи сторони мають підписати до 29 грудня, щоб розпочався транзит від 1 січня.

"Йдеться про нові угоди за європейськими принципами. Не про подовження поточної угоди, поточного контракту, який є. Завдання, яке перед нами стоїть, є дуже складним - до 29 грудня, фактично за тиждень, встигнути все зробити, також враховуючи, що є різдвяні свята, в процесі задіяні міжнародні юристи з обох боків, які святкують католицьке Різдво, тому це складно, але ми будемо наполегливо працювати", - наголосив посадовець.

Щодо прямого транзиту газу з РФ, то в домовленостях про пряме постачання газу з РФ для потреб України не йдеться.

"Прямі поставки згадуються лише як можливість, яку розглянуть сторони, і яка не є елементом пакетних домовленостей", - додав Оржель.

Юрій Вітренко також наголосив, що наразі перед сторонами стоїть завдання напрацювати угоди між суб’єктами господарювання на основі досягнутих  домовленостей. "Ми сподіваємося, що з усіх боків буде конструктивна й сумлінна робота, яка дозволить укласти угоди", – сказав виконавчий директор НАК "Нафтогаз України".

За його словами, на рівні компаній має бути підписаний пакет договорів. 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина