Неділя, 20 вересня 2020
. 15 oC пасмурно

EUR 32.85/33.45 USD 27.85/28.25
ukenru

Новини України

Ігор Марчук відвідав Староушицьку громаду

Pin It

22 листопада в рамках роботи на окрузі депутат Верховної ради України Ігор Марчук здійснив візит до Староушицької громади. 

  З селищним головою Анатолієм Тимчуком нардеп обговорив питання соціально-економічного розвитку. Місцевим очільником  було представлено аналіз виконання бюджету Староушицької громади  та структури власних надходжень до селищного бюджету.Керівники всіх підконтрольних сфер прозвітували про свої напрацюваннями за останніх два роки. Кажуть громада стрімко розвивається, але значний вплив ,особливо на туристичну сферу, має аварійний стан дороги , яка є сполученням міста Кам’янця-Подільського та Старої Ушиці. Це дорога територіального значення завдовжки понад 45 кілометрів. Всі жителі нарікають на величезні вибоїни, через які дорога до міста стає неабиякою проблемою.

  Сама місцевість  має високий туристичний потенціал, адже на території Національного природного парку «Подільські Товтри» знаходиться село Бакота. Його ви не знайдете на карті України. Під час будівництва Новодністровської ГЕС, усе населення краю вивезли. Саму ж Бакоту, разом з іншими селами, затопили. Сьогодні неймовірні краєвиди затопленої території приваблюють мандрівників зі всього світу.

  Окрім того народний депутат поспілкувався з жителями громади та оглянув місцеве виробництво лікарських трав. Власник останнього, Микола Прудивус, розповідає його родина займається вирощуванням та збором лікарських рослин, закупляє їх в населення та виготовляє фіточаї. Підприємець вигадав свою технологію сушіння – гаряче повітря з-під даху прогріває липу та мелісу не більше, як на 50 градусів.Уже готова сировина їде на заводи, там лабораторні дослідження і виготовлення упаковок із лікувальними травами. Але дещо залишають і для себе – розробили бренд громади і складають чайні збори. Проте і витрати з податками чималі. Та головне – робота для односельців. Люди потроху навчилися рахувати прибутки і вже знають цінність польової ромашки, чебрецю чи волошки.

 В громаді кажуть - реформа децентралізації докорінно змінює світогляд людей, привчає їх брати на себе не лише повноваження, а й відповідальність. А згуртувавшись будь-яка громада обов’язково досягне неабияких успіхів. 

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина