Неділя, 27 вересня 2020
. 14 oC небольшой дождь

EUR 32.50/33.12 USD 28.00/28.41
ukenru

Новини України

ГПУ: за позовом прокурорів у 2019 році державі повернули майна на 14 мільярдів

Pin It
У 2019 році судами на користь держави за позовами прокурорів стягнуто коштів та повернуто майна на суму понад 14 млрд грн.

Про це заявив генеральний прокурор Руслан Рябошапка під час оперативної наради щодо стратегії розвитку представницької діяльності та протидії корупції органами прокуратури, повідомили у прес-службі ГПУ.

"У 2019 році прокурори пред’явили позовів поза межами кримінального судочинства на суму майже 18,9 млрд грн, судами на користь держави за позовами прокурорів стягнуто коштів та повернуто майна на суму понад 14 млрд грн, а реально виконано судових рішень, постановлених за позовами прокурорів, на 10,6 млрд грн", - поінформував він.

«Представництво інтересів держави в суді - один з пріоритетних напрямів у роботі прокуратури, це одна з її ключових функцій», - констатував Руслан Рябошапка. Разом з тим, він окреслив пріоритетні сфери, які потребують захисту, – це земля, державна і комунальна власність, позови у сфері охорони навколишнього природнього середовища, а також бюджетна сфера.

Заступник Генерального прокурора Віктор Трепак, як куруючий заступник цього напряму, зауважив, що попри позитивні досягнення прокуратури обсяг роботи залишається значним. Він зауважив, що держава зіткнулася із суттєвими проблемами незаконного відчуження об’єктів, що не підлягають приватизації, у тому числі стратегічних. Масового характеру набуло неправомірне використання особливо цінних земель, прибережних захисних та прикордонних смуг, лісів, парків, земель сільськогосподарського призначення та водного фонду.

Заступник Генерального прокурора – Головний військовий прокурор Віктор Чумак, у свою чергу, зазначив, що в системі Головної військової прокуратури на сьогоднішній день існує власний підрозділ представництва інтересів держави в судах, адже Збройні Сили України, Міністерство оборони України, інші військові формування є одним з найбільших землекористувачів і одним з найбільших розпорядників державного майна.

Також Генеральний прокурор нагадав, що в нашій країні зараз немає недоторканих, немає когось, проти кого не можна подавати позови. Він закликав звертати особливу увагу на райони, де є так звані «місцеві феодали», і через інструмент представництва вирішувати ці проблеми, тобто повертати незаконно відчужені землі у державну власність.

 

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина