Вівторок, 26 травня 2020
. 12 oC небольшой дождь

EUR 28.90/29.60 USD 26.70/27.11
ukenru

Новини України

Випадок дифтерії у Хмельницькому: лікувати немає чим

У хворої хмельничанки розвинулося ускладнення.

Вчора, 1 серпня, у 21-річної хмельничанки лабораторно підтвердили дифтерію. Наразі стан здоров’я пацієнтки середнього ступеня важкості, повідомляє  видання LK, з посиланням на сайт "Є".

«Лікувати цю небезпечну недугу можна лише антитоксином, якого в Україні немає. Останні дози, які були у наявності, протерміновані ще у травні. Ми виходили на «чорний ринок», однак і там нам не вдалося нічого дістати. Єдине лікування, яке наразі отримує пацієнтка – це антибіотики та дезінтоксикаційна терапія. Окрім цього, у хворої вже виявлено ускладнення від хвороби. Сьогодні її оглянули кардіологи, які діагностували міокардит (запальне захворювання серцевого м’язу). Наразі пацієнтка перебуває в боксі. Медики постійно слідкують за станом її здоров’я», - розповіла заступник головного лікаря Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь.

Головний інфекціоніст України Ольга Голубовська у своєму дописі у Фейсбук підтвердила, що сироватки для лікування дифтерії у нас немає.

«Я дуже прошу, хто-небудь, забезпечте нас сироваткою, будь-ласка. Бо навіть на чорному ринку її купити неможливо, на відмінно від протиботуліністичної», - написала вона.

Довідка:

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий.

Захворювання на дифтерію може мати наступні прояви: біль у горлі, підвищена температура, лихоманка, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, сиплість голосу, набряк шиї, збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.

Дифтерія небезпечніше за кір, адже смертність від цієї інфекції досягає 50 відсотків. Під час останньої епідемії дифтерії в Україні в 1991-1998 роках захворіло близько 20 тисяч осіб, близько 700 з них померли.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років).

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина