Субота, 06 червня 2020
. 27 oC небольшой дождь

EUR 29.70/30.40 USD 26.40/26.85
ukenru

Новини України

Манявський водоспад - найкрасивіший в Україні

Дістатись сюди не так просто, але хто зможе подолати цей шлях, матиме можливість побачити одне з наймальовничіших місць нашої країни. Про це пише видання LK, з посиланням на  ТСН.

У Богородчанському районі Івано-Франківської області розташувався Манявський водоспад. Відвідувачі прозвали його одним з найкрасивіших і найвищих в Україні. Дістатись сюди не так просто, але хто зможе подолати цей шлях, матиме можливість поплавати в озері, що утворив водоспад, та відчути на собі силу природного джакузі.

Для того, щоб відчути на собі всю перевагу цього місця, його краще відвідувати влітку. По-перше, дорога від села Манява займає приблизно годину. А по-друге, тільки влітку ви зможете поплавати в озері, в яке падає водоспад.

МАРШРУТ

Маршрут не є швидким, але навколо вас будуть мальовничі краєвиди. І ви точно не пошкодуєте про пройдені кілометри, коли побачите Манявський водоспад. До нього можна під’їхати і на машині, але не рекомендуємо цього робити, бо дорога не дуже. Краще лишіть свого залізного коня в селі Манява.

Розташований він у гірській ущелині в гірському масиві Карпат — Горгани. Підходячи ближче до водоспаду, ви почуєте гуркіт води. Це буде основним орієнтиром у пошуку цього мальовничого місця.

ЦІКАВІ ФАКТИ

1. Навколо водоспаду є мальовничий сосновий ліс, у якому чудово гуляти або зібратися з друзями на відпочинок.

2. В озері, куди впадає вода, довго не поплаваєш. Оскільки Манява — це гірська річка, то і вода тут холодна. Але сміливців завжди вистачає.

3. Неформально Манявський водоспад вважається найкрасивішим в Україні. Цей статус надали йому туристи.

4. Допитливі можуть спробувати знайти старовинний монастир кінця XVII століття. Свого часу за його стінами місцеві ховалися від нападу татар.

Порада: навесні і восени до водоспаду краще йти в чоботях чи вдягнути водонепроникне взуття. Є великий шанс намочити ноги.

ТРОХИ МІСТИКИ ВІД МІСЦЕВИХ

Куди ж тут без легенди і повір’я. Почнемо, мабуть, з легенди про водойму, що утворює водоспад. Місцеві переконані, що вона має цілющі властивості і кожен, хто скупається там, почуватиметься мінімум на 5 років молодшим. Правда це чи ні, але водичка тут справді чудова.

Не дивуйтесь, коли почуєте історії про давніх німф і мавок. Місцеві вірять, що вони тут проживають. Це душі померлих дітей, що назавжди лишились в цих лісах. Якщо, не дай Боже, ви потрапили до рук німфи, то живим вибратись не вийде.

Але розкрию вам один секрет — мені вдалося домовитись з німфами і якщо ви будете дотримуватись одного правила, то вам нічого не загрожує. Тож, якщо побачили німфу, то швидко зніміть сорочку і вдягніть навиворіт.

Який вигляд має німфа, запитаєте ви? Як правило, вони мають вигляд красивих молодих дівчат, що на самоті гуляють лісом.

ЯК ДОЇХАТИ

1. Якщо ви мандруєте машиною, то до самого водоспаду під’їхати не вийде. Дорогою буде чимало каміння. Найкраще лишити авто в селі Манява, а до водоспаду пройти пішки. Тим паче, маршрут дуже мальовничий.

2. Для тих, хто їде громадським транспортом, то схема не сильно змінюється. З селища міського типу Андріївка ходять автобуси до села Манява. Це буде найзручніший спосіб.

Подорожуйте Україною — вона вражає!

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина