Субота, 06 червня 2020
. 27 oC небольшой дождь

EUR 29.70/30.40 USD 26.40/26.85
ukenru

Новини України

У Зеленського кажуть, що мораторій на продаж землі скасують до кінця року

Скасування в Україні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та запуск ринку землі планується до кінця 2019 року.

Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Олексій Гончарук в інтерв'ю виданню Bloomberg, передає  видання LK, з посиланням на  molbuk.ua

"У нашій команді є розуміння, що якщо цього не зробити в цьому році, то буде досить складно", - сказав він, зазначивши, що Офіс Президента шукає "найменш болісну і найбільш ефективну модель" відкриття ринку.

За словами Гончарука, на даному етапі команда Президента Володимира Зеленського проводить переговори зі Світовим банком щодо моделі відкриття ринку землі в Україні. Найбільш радикальна модель скасування мораторію призведе до прискорення економічного зростання України на 3% на рік, найменш радикальна - на 0,5%, зазначив він.

Як повідомлялося, заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення було запроваджено в Україні ще в 2001 році з метою, зокрема, забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі. З того часу парламент його регулярно продовжував. У грудні 2018 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина