Субота, 06 червня 2020
. 27 oC небольшой дождь

EUR 29.70/30.40 USD 26.40/26.85
ukenru

Новини України

Україна відзначає День Сил спеціальних операцій

29 липня в Україні відзначають День Сил спецоперацій ЗСУ, який встановлено для розвитку національних військових традицій.

Указ про створення свята підписав 26 липня 2016 року п’ятий президент України Петро Порошенко. Повідомляє  видання LK, з посиланням на  fakty.com.ua

Також в цей день він підписав Закон про внесення змін до деяких законів України щодо Сил спеціальних операцій ЗСУ, тим самим завершивши процес їхнього створення.

Сили спеціальних операцій – окремий вид Збройних сил, який складається з добре навчених та мотивованих військових. Вони здатні організовувати диверсії в тилу ворога та на окупованих територіях, а також звільняти чи захоплювати важливих заручників.

20 листопада 2017 року гаслом Сил спеціальних операцій ЗСУ затвердили гасло Святослава Хороброго — Іду на ви!, а також обрано нову символіку.

Крім того, у дію була введена і відзнака командувача Сил спеціальних операцій Іду на Ви. Першу відзнаку командувача ССО отримав Герой України, генерал-майор Ігор Гордійчук, який добре відомий у Силах спецоперацій.

3 березня президент Петро Порошенко затвердив Положення про Сили спеціальних операцій Збройних Сил України.

З моменту створення Сил спеціальних операцій вони брали участь у війні на Донбасі, за час якої загинули 70 бійців ССО, а також військових навчаннях Flaming Sword 2017 у Литві.

Підрозділ Сил спеціальних операцій також пройшов сертифікацію Special Operation Task Group і в 2020 році проводитиме бойове чергування у складі одного з підрозділів НАТО.

Крім того, ССО планують повністю відмовитися від радянського озброєння до 2025 року.

На початок 2019 року 294 бійці ССО отримали державні нагороди, а четверо – звання Герой України.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина