Вівторок, 26 травня 2020
. 12 oC небольшой дождь

EUR 28.90/29.60 USD 26.70/27.11
ukenru

Новини України

З вересня в аптеках почнуть з’являтися ліки зі спеціальним маркуванням

Таким чином пацієнти зможуть відрізнити справжні ліки від підробок. Про це пише  видання LK, з посиланням на сайт "Є".

Днями Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка дасть змогу боротися з підробленими медпрепаратами. Вже з вересня цього року на їх упаковках почнуть наносити спеціальне маркування, за допомогою якого можна буде перевірити їх оригінальність.

 

Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України, двомірний штрих-код на упаковки медпрепаратів наноситимуть під час їх виробництва на заводах. Інформацію про них заноситимуть у єдину державну систему проведення моніторингу обігу лікарських засобів.

«Нині майже всі іноземні препарати, які продаються в Україні, вже мають двомірне кодування упаковок. Деякі українські фармкомпанії вже придбали необхідне обладнання і маркують свої ліки. Таке кодування дозволить державі відстежувати весь ланцюжок постачання ліків: від виробництва чи імпорту до продажу в аптеці. Завдяки цьому відповідальні органи вчасно реагуватимуть на порушення», — йдеться у повідомлені.

Також в Міністерстві обіцяють орієнтовно до кінця року запустити мобільний додаток, який дозволить кожному пацієнтові відскакувати ці штрих-коди й перевірити оригінальність препарату. Наразі робота над розробкою додатку все ще триває.

Фактично це є пілотним проєктом боротьби з підробленими ліками, який триватиме до 2020 року. Після оцінки його ефективності будуть запущені його другий і третій етапи, в рамках яких таке маркування на упаковках медпрепаратів стане обов’язковим для виробників та імпортерів.

При використанні матеріалів інтернет-газети " Кам'янець LIVE" обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "Кам'янець LIVE" та із використанням гіперлінка на "live-kp.com"

Создание сайта интернет газеты "Сайтостроитель" создание сайта | интернет-магазина